Reklama

Atrybuty stylowego mężczyzny

Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że mężczyzna może być postrzegany jako stylowy i elegancki. Dobry samochód, zegarek czy biała koszula to absolutna podstawa. Co jeszcze może być wizytówką eleganckiego faceta?

Choć moda zmienia się niczym w kalejdoskopie, większość atrybutów eleganckiego mężczyzny jest ponadczasowa. Bycie stylowym to nie tylko dobry wygląd, dlatego też nie wszystkie z tych rzeczy znajdziesz w garderobie. Czym wyróżniają się eleganccy faceci?

Perfumy

Reklama

Szukasz sposobu, jak zwrócić na siebie uwagę i zapaść w pamięć wszystkim zgromadzonym? Dobrej jakości, dopasowane do ciebie perfumy sprawią, że wyróżnisz się z tłumu i zagościsz w umyśle nowo poznanych osób na dłużej. Badania pokazują, że pamięć węchowa człowieka jest znacznie silniejsza niż pamięć wzrokowa, dlatego wykorzystaj to przy kreowaniu swojego wizerunku.

Nie kupuj losowo wybranych, drogich perfum tylko dlatego, że są sygnowane przez jakiegoś celebrytę. Zapach powinien być dobrany indywidualnie tak, by dobrze komponował się z naturalnym aromatem twojego ciała. Jeśli już trafisz na doskonały flakonik, zobaczysz, że przyciągniesz uwagę każdego, kogo spotkasz.

Zegarek

Zapomnij o smartwatchach i elektronicznych zegarkach. Elegancki czasomierz powinien mieć wskazówki i skórzany pasek bądź bransoletę. Gadżeciarski sprzęt na gumowym pasku nigdy nie będzie dobrze komponował się garniturem.

Dziś zegarki nie pełnią już swojej praktycznej funkcji, a są swego rodzaju biżuterią, dlatego ważne jest, by pozostałe dodatki były dobrze zestawione z tym, co nosisz na nadgarstku. Jeśli tarcza czasomierza jest srebrna, musisz wybrać spinki do mankietów i krawatu w takim samym odcieniu.

Podobnie jest w przypadku skórzanego paska, który kolorystycznie powinien pasować do reszty twojego stroju, a zwłaszcza butów. W innym wypadku elementy będą się ze sobą gryzły, przez co twój wizerunek stylowego faceta może legnąć w gruzach.

Samochód

Elegancki pojazd jest jednym z najważniejszych atrybutów stylowego faceta. Dopełnia jego wizerunek i podkreśla klasę, dlatego warto zadbać o to, by był twoją wizytówką. Nie tylko utrzymując porządek wewnątrz samochodu i polerując lśniący lakier. Liczy się także marka.

Przy wyborze modelu zwróć uwagę nie tylko na piękny, nowoczesny design, ale również bogate wyposażenie pojazdu. Stylowy facet nie musi rezygnować z technologicznych gadżetów. Mogą one stać się jego atrybutem. Widok eleganckiego mężczyzny w garniturze, który parkuje swojego Mercedesa za pomocą aplikacji w telefonie na pewno przyciągnie uwagę wszystkich wokół.

Biała koszula

Biała koszula jest absolutnym must have każdego faceta. Można ją zestawić niemal z każdym elementem garderoby, jest elegancka i pasuje do każdej okazji, dlatego kilka sztuk zawsze powinno znaleźć się w twojej szafie.

Co jest istotne przy wyborze koszuli? Musi być dobrze skrojona, dokładnie wyprasowana oraz koniecznie mieć długi rękaw. Dobrze, jeśli posiada usztywniony kołnierzyk i zakryte guziki. Mając zawsze w szafie wyprasowaną, białą koszulę będziesz gotowy na wszelkie okoliczności.

Poszetka

Ostatnim męskim atrybutem jest poszetka - niewielka, najczęściej jedwabna chusteczka, którą wkłada się do kieszonki w marynarce. Niestety, wielu mężczyzn nie ma pojęcia, jak wybrać odpowiednią poszetkę i w jaki sposób nosić ją prawidłowo.

Podstawową zasadą jest to, że poszetka powinna pasować do krawata. Nie oznacza to jednak, że muszą one mieć identyczny wzór i kolor. Wręcz przeciwnie - poszetka powinna uzupełniać krawat i nawiązywać do niego, jednak nie może być taka sama.

Liczy się również odpowiednie ułożenie poszetki w brustaszy. Nie wystarczy niechlujnie włożyć ją do kieszonki. Wymaga to nieco wprawy i opracowania najbardziej optymalnego ustawienia. Ważne, żeby była schludnym dodatkiem i uzupełniała twój wizerunek.

Audrey Hepburn mówiła, że elegancja to jedyne piękno, które nigdy nie przemija. Oznacza to, że mimo zmieniającej się mody, atrybuty stylowego faceta są ponadczasowe, a dzięki kilku szczegółom możesz zadbać o swój wizerunek na lata.

Materiał powstał we współpracy z marką Mercedes.

INTERIA.PL

Reklama