Kierunek: Noc - serial Netfliksa na podstawie powieści Jacka Dukaja!

Długo oczekiwany serial na motywach powieści Jacka Dukaja wreszcie doczekał się pierwszego zwiastuna!

"Kierunek: Noc" rozpoczyna katastrofalne w skutkach zjawisko słoneczne, które sprawia, że gwiazda zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze. Akcja toczy się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedno: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye (Over Water). Twórcą i scenarzystą tej sześcioodcinkowej serii jest Jason George (The Protector, Narcos), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są Tomek Bagiński (Wiedźmin, Katedra) oraz Jacek Dukaj.

W "Kierunek: Noc" zobaczymy między innymi Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w postać Jakuba (Polaka możemy zobaczyć na powyższym zwiastunie). Premiera serialu już 1 maja. Całość dostępna będzie wyłącznie na platformie Netflix.
Najlepsze tematy