Warszawa, Lublin: Splat!FilmFest 4

Od 5 do 9 grudnia 2018 roku w warszawskiej Kinotece, po raz pierwszy w stolicy, zobaczymy Splat!FilmFest, czyli jedyny w Polsce festiwal horroru, fantastyki i kina gatunkowego. W Lublinie festiwal odbędzie się po raz czwarty - od 26 listopada do 2 grudnia.

To czwarta edycja wydarzenia, które dotąd organizowane było w Lublinie. Poza projekcjami odbędą się spotkania z twórcami filmów. Wśród nich, po raz pierwszy w Polsce, pojawi się reżyser i założyciel kultowej amerykańskiej wytwórni Troma Lloyd Kaufman, będą też aktorzy - między innymi Aleksandra Cwen, odtwórczyni głównej roli w filmie "Hagazussa", czy jeden z najlepszych "głosów" w Polsce, lektor Maciej Gudowski.

Zobaczycie wszystko, co w gatunku zobaczyć trzeba - najlepsze, najciekawsze i najnowsze produkcje. Klasyki jak "Halloween" z 1978 roku czy "Suspiria" z 1977 r (po raz pierwszy w jakości 4K). I tegoroczne najlepsze premiery światowych festiwali (Cannes, Wenecja, Sundance, South by Southwest, Toronto) jak "The Wind", "Summer of 84", "Relaxer" i wiele innych.

Reklama

- Splat!FilmFest 4 to festiwal o jakim skrycie marzyliście, ale baliście się przyznać - mówi Monika Stolat, dyrektor artystyczna wydarzenia. - W Kinotece spotkają się fani, twórcy i znawcy gatunku, ale też spodziewamy się wizyty przedstawicieli European Fantastic Film Festivals Federation, która zrzesza najlepsze gatunkowe festiwale na świecie - dodaje.

Szczegółowy program i bilety na splatfilmfest.com


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje