Reklama

​Scooter w Polsce: Ćwierć wieku panowania Księcia Rave’u

19 czerwca 2019 Scooter wystąpi na warszawskim Torwarze /Getty Images

Już ponad 25 lat H.P. Baxxter wraz z kolegami rządzi w krainie elektronicznych rytmów. Przez cały okres działalności niemieckiego trio Scooter, wydaje się, że jego lider w ogóle się nie starzeje. Sam zespół nie zwalnia tempa: jakiś czas temu wydali kompilację "25 Years Wild & Wicked", a teraz ruszają w trasę pod hasłem "Space Trasmission". Na mapie nie mogło zabraknąć Polski.

Reklama

Charakterystyczne blond włosy, kolczyk w lewym uchu i zadziorne spojrzenie. Reszta składu bez przerwy się zmienia, ale H.P. pozostaje ciągle ten sam. Ba, nawet tak samo wygląda. 

Tylko on wie, gdzie tkwi sekret długowieczności, ale niektórzy podejrzewają, że może być to energia czerpana z bitu i basu. Niezależnie od tajemnicy stojącej za jego zadziwiająco dobrą formą, dzięki tej postaci przez te wszystkie dzikie i szalone lata ciągłej imprezy to ten sam Scooter.

Reklama

Zespół rozpoczął swoją działalność w 1993 roku po rozpadzie projektu Celebrate the Nun. Pierwszym hitem Scootera był utwór "Hyper, Hyper". Był to także pierwszy numer z gatunku nazwanego "happy hardcore", który wdarł się prawie na szczyt krajowej listy przebojów i sprzedał się w 700 tys. egzemplarzy osiągając status platynowej płyty. 

26 lat i 20 albumów później z oryginalnego składu pozostał tylko jego trzon - H.P. Baxxter. 

Książe Rave’u chcąc po raz kolejny pokazać swoją potęgę, zaprezentował światu nowy projekt: Space Transmission.

To trasa koncertowa, o której sam zainteresowany mówi: "Będzie głośniej i mocniej niż kiedykolwiek".

Z kolei organizator koncertu o Space Transmission pisze: "To podróż do do innego wymiaru. Intergalaktyczny lot poprzez dekady kultowej elektroniki. Harmonogram tej transcendentalnej podróży do lat 90. przewiduje ogromne ilości rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, techno, trance i dance."

Dodatkowo przed koncertem Scootera publiczność rozgrzeje powracający na kolejnej fali popularności Jacek Stachursky. Polski posłaniec bogów dobrej zabawy i "bohater memiczny", jak mówią o nim fani, z 25-letnim doświadczeniem na scenie, który nieustannie zaskakuje swoich fanów.

Do tej pory wydał 9 albumów, z których każdy osiągnął komercyjny sukces. Jego najnowszy produkt "Doskozzza" cieszy się dużym powodzeniem wśród słuchaczy.

Gotowi na podróż prosto do innego wymiaru bez barier i granic?

19 czerwca 2019, Warszawa, Torwar.

18:00 - otwarcie bram

19:00 - warm up

20:00 - Stachursky

21:00 - Scooter

Bilety do zdobycie na stronie organizatora, Follow The Step.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje