Reklama

Niemożliwe? Potęga natury potraktowana dosłownie

Eben wie, czym jest potęga natury /materiały prasowe

Wyobraź sobie świat, w którym wielkie zwierzęta rozdają karty, a człowiek jest tylko niewiele znaczącym pyłkiem. Wizję takiej rzeczywistości przedstawia w swoich pracach pewien australijski grafik, dobitnie i dosłownie pokazując, co znaczy potęga natury.

Reklama

Jeżeli człowiek nie zacznie poważniej myśleć o ochronie środowiska naturalnego i zagrożonych gatunkach, sam skaże się na wymarcie. Ta wiedza jest powszechnie znana, ale mało kto traktuje ją poważnie, o ile nie jest podana w przystępnej i oryginalnej formie.

Potężna moc natury

Reklama

Doskonale wie o tym Eben, grafik cyfrowy i artysta mieszkający w Australii. Potęga królestwa zwierząt zawsze była dla niego inspiracją.

"Lubię wierzyć, że każdy z nas ma przypisanego duchowego przewodnika ze świata zwierząt, który chroni nas i prowadzi przez zmierzającą w stronę chaosu rzeczywistość" - wyznaje.

W swoich pracach Eben pokazuje, że nie pozostaje obojętny na wymieranie kolejnych gatunków zwierząt i negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne. Jego ostatnia seria grafik, ciesząca się wielkim zainteresowaniem w sieci, przedstawia małych ludzi wśród ogromnych zwierząt.

Okno do wyobraźni

"Natura jest o wiele potężniejsza od nas. Chciałbym dalej tworzyć prace, które skłaniają do refleksji i inspiracji. Żebyśmy dostrzegli piękny świat przyrody wokół nas i docenili więzi, jakie nas z nim łączą. Każdy z nas ma w tym rolę do odegrania" - podkreśla Eben.

Jego prace można obejrzeć na Instagramie. Jak przyznaje sam autor, konto traktuje jako okno do swojej wyobraźni. Każdego zaprasza, by na chwilę się zatrzymał, rzucił okiem i pomyślał o losach natury, a w gruncie rzeczy - nas samych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje