Reklama

Najlepsze seriale na jesień

Długie wieczory, coraz niższe temperatury. Może się wydawać, że jesień wymyślono właśnie po to, by... oglądać seriale. Jakie produkcje najlepiej pomogą ci przetrwać tę porę roku?

1. House of Cards

 

Reklama

Gdyby nie dzieło Beau Willimona, to Netflix nie byłby dziś taką potęgą. House of Cards to nie tylko jeden z najlepszych seriali z gatunku political fiction. Serial - mimo że traktuje o najwyższych szczeblach władzy Stanów Zjednoczonych - każe widzom z całego świata zastanawiać się nad faktycznymi motywami działań wybieranych przez nich rządzących. Pod płaszczem romansów, intryg i realizowanych na chłodno zemst całość obnaża brudy polityki. Tegoroczny, finalny już sezon pojawi się na Netfliksie 2 listopada. Będzie on szczególnie ciekawy ze względu na zmianę głównego bohatera. Z House of Cards w atmosferze skandalu odszedł Kevin Spacey, odtwórca roli prezydenta Franka Underwooda. Jego miejsce zajmie serialowa żona Claire Underwood grana przez Robin Wright. To może być najgłośniejszy serial tej jesieni - jeśli jakimś cudem przegapiliście poprzednie sezony, to jest to najlepszy czas na nadrobienie zaległości. O House of Cards z pewnością będzie głośno! 

2. Kropla Prawdy - Angel’s Share

John Gillmore to prywatny detektyw.  Podróżuje z miejsca na miejsce, tam gdzie się trafi zlecenie. Jego domem i biurem jest samochód, a adresem - numery rejestracyjne.  Jego najnowsza sprawa zaczyna się od tajemniczego telefonu. Zdenerwowana kobieta proponuje mu zlecenie za podwójną stawkę i prosi go o pilny przyjazd do Szkocji. Do destylarni Kinflat... Tak zaczyna się serial Kropla Prawdy - Angel’s Share . Tajemnica, dreszczyk emocji i legendarna whisky Ballantine’s to znaki rozpoznawcze produkcji, w której zobaczymy takie sławy jak Wojtek Zieliński, Olga Bołądź, Lesław Żurek, Marek Pituch, Marek Siudym, Grzegorz Wons i Artur Steranko. Mistrzowie znani ze świata filmu, telewizji i teatru połączyli siły, by widz w pełni zanurzył się w opowiadanej przez pięć odcinków mrocznej historii. Ta spodoba się nie tylko koneserom kryminałów... 

3. Daredevil

W zestawieniu nie mogło zabraknąć także propozycji dla miłośników superbohaterów. Daredevil produkcji Netfliksa nie jest jednak zwykłą opowiastką o odzianym w kostium bohaterze ratującym świat. To pełna mroku, brudu i przemocy historia prawnika, który ma dość bezsilności systemu. Matt Murdock mimo tego, że jest niewidomy, wychodzi nocą na ulice, by wymierzać sprawiedliwość i przywrócić porządek w swojej dzielnicy. Jego jedyną supermocą jest brak strachu. Daredevil zachwyca iście filmową jakością. Na szczególną uwagę zasługują sceny walki, których nie powstydziłyby się największe hollywoodzkie produkcje. Kręcone często na jednym ujęciu pojedynki na pięści są kolejnym, zaraz po świetnym scenariuszu i zapadających w pamięć kreacjach aktorskich, powodem, dla którego nie powinniście przejść obok Diabła z Hell's Kitchen obojętnie. Trzeci sezon serialu miał swoją premierę 19 października na platformie Netflix.  

4. Ślepnąc od świateł

Ślepnąc od świateł to kolejny po Pakcie i Watasze polski serial od HBO. Tym razem na mały ekran przeniesiono bestsellerową powieść Jakuba Żulczyka. Zadania podjął się reżyser Hardkor Disko, Krzysztof Skonieczny, który przekonuje, że mamy do czynienia nie z serialem, ale... podzielonym na osiem części filmem, w którym zobaczymy między innymi Roberta Więckiewicza, Jana Frycza, Cezarego Pazurę i Eryka Lubosa. Kuba, który przyjeżdża do Warszawy studiować na ASP zostaje dilerem kokainy. "Zawód" wciąga go na tyle, że rezygnuje ze swoich marzeń i daje się wchłonąć w mroczny światek stolicy Polski. Ślepnąc od świateł będzie zapisem siedmiu dni, w których główny bohater będzie musiał podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Pełen emocji tydzień rozpocznie się już 23 października.

 

 

 Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje