Reklama

Na noże: Mordercza gra i gwiazdorska obsada

"Na noże" to najnowszy film Riana Johnsona, reżysera "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi". W produkcji wystąpiła plejada gwiazd! /materiały prasowe

Nowoczesne i pełne czarnego humoru podejście do klasycznej kryminalnej zagadki w stylu mistrzyni gatunku Agathy Christie. "Na noże" w reżyserii Riana Johnsona z Danielem Craigiem w roli głównej już na ekranach polskich kin!

Reklama

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Thrombey zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Thrombeya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. 

Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Thrombeya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Reklama

"Moim zamierzeniem było nakręcenie rozrywkowego filmu, który opierałby się na myleniu tropów oraz zgłębianiu różnych oblicz rodziny zmarłego bogacza", wyjaśnia ze śmiechem scenarzysta i reżyser Rian Johnson, dodając, że chciał też wykorzystać konwencję kryminału do przemycenia kilku komentarzy dotyczących dzisiejszych norm społecznych.

"Powstała prawdziwie wybuchowa mieszanka, dynamiczny, zawiły i jednocześnie stuprocentowo wiarygodny film, w którym widzowie nie będą nigdy do końca pewni, co się wydarzyło i wydarzy na ekranie. Cudo!" - mówi grająca w "Na noże" Toni Collette.

Daniel Craig, znany aktorsko przede wszystkim jako odtwórca roli najsłynniejszego agenta świata kina, Jamesa Bonda ("Casino Royale", "007 Quantum of Solace", "Skyfall" i "Spectre"), wcielił się tym razem w zupełnie odmiennego przedstawiciela prawa i porządku. Benoit Blanc jest światowej klasy detektywem, ale nie brak mu ekscentryzmu i osobliwych cech charakteru. Rian Johnson twierdzi, że pisał tę postać tak, by podkreślić jej liczne niedoskonałości.

"Jest to coś, co wyróżnia wszystkich genialnych filmowych detektywów, od Poirota po porucznika Columbo. Zawsze zachowują się tak, że nie da się ich traktować na poważnie, ale skrywają za maską dziwactw niesamowite umysły, które pozwalają im przechytrzyć nawet najbardziej tęgich kryminalistów. Benoit Blanc jest protagonistą, którego nie da się nie lubić".

Craig rzeczywiście zakochał się w Blancu i jego wyraźnym południowym charakterze, po czym przygotowania do roli rozpoczął od wyrobienia sobie odpowiedniego akcentu.

"Udałem się do historyka i specjalisty od wojny secesyjnej Shelby’ego Foote’a, który zawsze zachwycał mnie swym pięknym, lirycznym akcentem. Gdy uznałem, że nauczył mnie wystarczająco dużo, no cóż, podjąłem ryzyko, nagrałem dla Riana taśmę z moim akcentem i wysłałem. W odpowiedzi dostałem tylko: ‘ruszamy z projektem’," wspomina słynny brytyjski aktor.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu "Na noże". Premiera 29 listopada 2019 r.!

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Na noże | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje