Jak przerobić korporacyjne logo na broń?

Kastet inspirowanym McDonaldem /materiały prasowe

Prawdopodobnie niewiele jest osób na świecie, które zadają sobie tytułowe pytanie. Jedną z nich jest Tom Galle. Nie dość, że zmierzył się z tym palącym problemem, to jeszcze zabawił się w konstruktora.

Reklama

Tom jest nowojorskim fotografem i grafikiem. Lubi eksperymentować. Inspirują go m.in. memy, nowe technologie, a przede wszystkim znane marki i ich, niekiedy przewrotny, związek z ludźmi. 

Często w swoich pracach prowokuje, zmuszając odbiorcę do chwili refleksji, a tych w rozpędzonej rzeczywistości nigdy za wiele. Gdy modne zrobiły się spinnery, a jeszcze modniejsze uznawanie ich za dzieło szatana, Tom opatentował własny - z kręcącym się ukrzyżowanym Jezusem w roli głównej.

Reklama

Figlował też z zamiłowaniem współczesnego człowieka do selfie i marek.

W swojej ostatniej popularnej serii wziął na warsztat loga słynnych korporacji, funkcjonujących w popkulturze na równi z pracami znanych artystów.

Tom postanowił przerobić loga Facebooka, McDonalda i Nike’a na... niebezpieczną broń. Efekt zademonstrował na Instagramie. Wychodzi na to, że łom, kastet lub ostrze można zrobić z wszystkiego, wystarczy odrobina wyobraźni i trochę czasu na abstrakcyjny pomyślunek.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje