Reklama

Avengers: Wojna bez granic już na DVD i Blu-Ray

"Avengers: Wojna bez granic" to w dużej mierze film o Thanosie... /materiały prasowe

„Avengers: Wojna bez granic” to bezprecedensowe wydarzenie w historii kina. Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące całe, tworzone od dekady filmowe uniwersum Marvela. Entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków produkcja Marvel Studios jest już dostępna na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Reklama

"Avengers: Wojna bez granic" to 19. film zrealizowany w ramach Marvel Cinematic Universe (MCU) - filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie Marvela. Jednocześnie, jest to pierwszy film, w którym łaczą się wątki poruszane we wcześniejszych obrazach.

To opowieść o najtrudniejszej walce w historii drużyny Avengers, po której zakończeniu świat superbohaterów już nigdy nie będzie wyglądał tak samo. 

Avengers: Wojna bez granic" to również najdroższy film w dziejach MCU. Inwestycja zwróciła się z nawiązką, bowiem superprodukcja ma już na swoim koncie ponad 2 miliardy dolarów i obecnie jest czwartym, najbardziej dochodowym filmem w historii kina.

Reklama

- Jestem wielkim fanem komiksów. W swojej szafie cały czas mam kolekcję, którą stworzyłem jeszcze jako dziecko. Dlatego nie interesuje mnie proste przełożenie komiksowych historii na duży ekran. W ten sposób nie zaskoczymy widzów, bo ci przyjdą kina zobaczyć to, co już znają - wyjaśnia reżyser Joe Russo

- A mnie zależy na tym, żeby ich zaskoczyć. Dlatego nasz film, choć wykorzystuje komiksowe wątki, robi to w sposób kreatywny i zaskakujący. Odcinamy się od klasycznych komiksowych historii, by stworzyć coś nowego - dodaje.

- Przykładem takiego myślenia jest wykorzystanie w filmie "Avengers: Wojna bez granic" postaci Thanosa - mówi drugi reżyser Anthony Russo. - To postać doskonale znana czytelnikom komiksów Marvela, z której w naszym filmie uczyniliśmy bohatera pierwszoplanowego. 

- Ta decyzja sprawiła, że mogliśmy opowiedzieć historię jego starcia z superbohaterami z zupełnie innej perspektywy. Poza tym jest idealnym spoiwem łączącym różnych mieszkańców uniwersum Marvela - kwituje Anthony Russo, drugi z autorów filmów.

Materiały dodatkowe w wydaniach Blu-Ray:

 • Reportaże:
  Zdumiewająca mikstura
  Szalony Tytan
  Kulisy bitwy: Tytan
  Kulisy bitwy: Wakanda
 • Sceny niewykorzystane
 • Gagi
 • Komentarz audio

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Avengers: Wojna bez granic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje