Reklama

Gdzie na świecie najmniej zapłacisz za piwo? Zdziwisz się

Planując zagraniczną podróż warto zaznajomić się nie tylko z cenami przelotów i hoteli, ale także z kosztami jakie poniesiemy chcąc napić się piwa. Z pomocą przybywa to specjalne zestawienie, które naprawdę was zadziwi.

Serwis GoEuro opracował Indeks Piwny, dzięki któremu możemy dowiedzieć się w jakim mieście w Polsce, Europie i na świecie najtaniej napijemy się złocistego trunku. Pierwsze miejsce to szok, a zajmuje je... Kraków. Wśród 75 miast, które wzięto pod uwagę przygotowując zestawienie, to właśnie w grodzie Kraka najmniejszym kosztem ugasimy pragnienie w upalny dzień.

Reklama

Według danych GoEuro za piwo w stolicy Małopolski zapłacimy średnio 6,15 zł. W tym miejscu należy zaznaczyć, iż mowa tutaj o butelkach 0,33l. Wynik ten obliczono na podstawie cen pięciu najpopularniejszych piw lokalnych producentów, jak i pięciu najchętniej importowanych w lokalach oraz supermarketach.

Autorzy podsumowania przedstawiają twarde dane: w Krakowie piwo kupimy już za 2,29 zł w sklepie, ale "na mieście" napijemy za ok. 10 zł. To wbrew pozorom bardzo tanio, kiedy porównamy tę liczbę do wyników osiągniętych przez miasta na tyłach tabeli. W Genewie za złoty trunek w lokalu trzeba zapłacić aż 40 złotych (39,87 zł)! Pamiętajcie o tym, kiedy będziecie narzekać na zbyt wysokie ceny w odwiedzanych przez was knajpach...

Gdzie na świecie napijemy się piwa na mieście za mniej niż "dwie dychy"? Między innymi w Meksyku, Belgradzie, Sewilli, Pradze i Berlinie. Z kolei wyjście na więcej niż jedno piwo w Nowym Jorku, Hongkongu i Helsinkach może poważnie uszczuplić nasz budżet.

Na całe szczęście w supermarketach praktycznie na całym świecie wyroby lokalnych browarów kupicie za mniej niż 10 złotych. To wskazówka, którą warto sobie przyswoić przed wakacyjnymi wojażami.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: piwo | Kraków | turystyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje