Reklama

Koniec z badaniami nad UFO

Brytyjski resort obrony po ponad 50 latach zamknął swą komórkę, zajmującą się badaniami nad niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Uznano, że nie ma już uzasadnienia dla dalszego finansowania tego przedsięwzięcia - poinformowała agencja Reutera. Ministerstwo przyznało, że nie znaleziono dowodów na zagrożenie, jakie dla Wielkiej Brytanii miałyby stanowić UFO ani dowodów na istnienie istot pozaziemskich. Decyzje podjęto mimo tysięcy doniesień o UFO, zgłaszanych przez ludność na gorącą linię resortu lub przesyłanych na jego adres e-mailowy.

Reklama

Wcale nie takie groźne UFO

Resort obrony zaznaczył, że nie ma żadnej opinii na temat istnienia bądź nieistnienia obcych form życia. Jednocześnie wskazano, że ponieważ badania nad UFO nie mają żadnego znaczenia dla obronności, ich dalsze finansowanie z budżetu obronnego byłoby niestosowne.

Nad bezpieczeństwem czuwają radary

Rzecznik ministerstwa obrony dodał, że wszelkie zagrożenia z powietrza wykryłyby radary, po czym zajęłyby się nimi samoloty RAF. Funkcjonariusz ds. UFO został przeniesiony na inne stanowisko.

A co wy sądzicie na ten temat? Czy przypadkiem brytyjscy decydenci nie postąpili zby pochopnie? Czekamy na wasze komentarze.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje