Reklama

Na wydmach i wulkanach

Finalistki konkursu Queen of Poland 2011 wybrały się na wycieczkę po Fuerteventurze i sąsiedniej wyspie - Lanzarote. Na tej pierwszej zachwycały się morzem jasnożółtego piasku, a na drugiej - morzem lawy.

Choć Fuerteventura jest najstarszą ze wszystkich Wysp Kanaryjskich, to wulkany i niszczycielską moc wypływającej z nich lawy najlepiej podziwiać na Lanzarote. Powierzchnia nieco młodszej siostry Fuerteventury w blisko 1/4 pokryta jest zastygłym morzem lawy. Rozciąga się ono na prawie 200 km kwadratowych.

Reklama

"Gejzery" i wulkaniczny grill

- Aaaałłłłaaaa, parzy - krzyknęły dziewczyny, gdy pracownik parku narodowego Timanfaya sypnął im na dłonie kamyki wykopane sekundy wcześniej z dużej niecki wypełnionej żwirem. Rozciągający się na powierzchni 50 km kwadratowych park to niekończąca się feeria barw - wzniesienia mienią się zieleniami, czerwieniami oraz żółciami w zależności od tego, który minerał się utlenia i jak bardzo stoki wzgórz porośnięte są wątłą roślinnością. Doliny wypełnia natomiast zastygła lawa.

Choć od erupcji 300 wulkanów, która trwała nieprzerwanie przez sześć lat, minęły już prawie trzy wieki, Lanzarote w dalszym ciągu jest terenem aktywnym sejsmicznie. Turyści mogą tego doświadczyć biorąc do ręki wspomniane kamyki - mimo że leżą na głębokości niespełna kilku centymetrów pod powierzchnią, to ich temperatura wnosi około stu stopni.

Im głębiej, tym temperatura rośnie, co pracownicy parku demonstrują turystom wrzucając suche krzaki do dwumetrowego dołu. Wyschnięte rośliny momentalnie zajmują się w nim ogniem. Jeszcze bardziej widowiskowe są "gejzery" - głębokie na dziesięć metrów otwory w skale. Woda wlana do takich szczelin momentalnie się gotuje i jest z impetem wyrzucana w powietrze.

- Ale smakołyki... - dało się usłyszeć, gdy dziewczyny weszły do restauracji wybudowanej tuż przy "gejzerach". Ryby, kurczaki i steki są tam grillowane... na wulkanicznym żarze.

Osiem kilometrów piasku

- Ale super miejsce na zdjęcia - krzyknęły finalistki konkursu Queen of Poland 2011 na widok kilometrów jasnożółtego piasku na wydmach Corralejo znajdujących się w północnej części Fuerteventury. I rzeczywiście, ciągnące się na długość ośmiu kilometrów wzdłuż lazurowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego wydmy tak zachęciły dziewczyny do pozowania, że migawki aparatów nie miały chwili odpoczynku.

Poznaj pretendentki do tytułu Queen of Poland 2011 i wybierz najpiękniejszą!

Sponsorami Queen of Poland 2011 są m.in.: Itaka, Seat, Samsung oraz Attraction Paris.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje