Reklama

Na białym piasku

Fuerteventura, najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, kusi kilometrami dziewiczych plaż z białym piaskiem. To doskonałe miejsce na kąpiele - tak słoneczne, jak i morskie.

Oblewana lazurowymi wodami Oceanu Atlantyckiego Fuerteventura leży najbliżej Afryki ze wszystkich wysp tworzących archipelag Wysp Kanaryjskich. Od "czarnego lądu" dzieli ją tylko sto kilometrów. Tym samym Fuerteventura jest pod względem klimatycznym i geograficznym bardzo podobna do Afryki Zachodniej.

Najdłuższa linia brzegowa ze wszystkich wysp archipelagu, naturalne, szerokie i piaszczyste plaże zachęcają do błogiego lenistwa.

Zwłaszcza na najsłynniejszej, pokrytej drobnoziarnistym białym piaskiem, plaży Playa de Sotavento de Jandia.

Warto jednak odkryć , malowniczo schowaną w jednej z setek zatoczek, "swoją" plażę, na której będziemy jedynymi plażowiczami.

Reklama

Myliłby się jednak ten, kto myśli, że Fuerteventura to wyłącznie słońce, plaża i ocean. Na liczącej niecałe 1660 km kwadratowych wyspie rozciągają się także rozległe równiny, które kontrastują wulkanicznym masywem i zastygłą lawą.

Choć na wyspie mieszka prawie 95 tys. mieszkańców, to małe miasteczka i porty zachwycają ciszą i spokojem. Cała wyspa jest rezerwatem biosfery UNESCO.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje