Reklama

Jak wychować psa

O dziecięco-psich przyjaźniach napisano już niezliczone książki. "Jak wychować psa" nie jest kolejną historią takiej relacji. To poradnik dla dzieci, mówiący o tym, jak żyć z czworonożnych członkiem rodziny.

Książka autorstwa Leonarda i Janusza Wachów to również dobra lektura dla rodziców, którzy mają zamiar nabyć psa dla swoich pociech.

Czym się kierować przy wyborze

Reklama

Pies rasowy czy kundel, szczeniak czy dorosły? Samiec czy samica? Oto dylematy, przed jakimi stają wszyscy zastanawiający się nad kupnem czy przysposobieniem psa. Jeśli ów czworonóg ma trafić do domu, w którym są dzieci, znaków zapytania jest znacznie więcej. Autorzy wychodzą naprzeciw tym pytaniom. Rozważają każdą z opcji, prezentując wady i zalety konkretnego wyboru.

W dalszej części książki charakteryzują kilkanaście najpopularniejszych ras. I tak dowiadujemy się, że owczarek niemiecki "(...) lubi dzieci. Ale (...) wymaga stałego nadzoru, w przeciwnym razie łatwo ulega manierom i ma skłonności do włóczęgostwa". Zaś sznaucery są "(...) inteligentne, odważne i opiekuńcze wobec dzieci, mają wesołe usposobienie, łatwo przywiązują się do członków rodziny. Wobec obcych - nieufne".

BHP nie tylko dla najmłodszych

"Jak wychować psa" to również zbiór zasad BHP, tym ważniejszy, jeśli głównym opiekunem czworonoga ma być dziecko. Napisany prostym, zrozumiałym językiem, w formie haseł z rozbudowanymi zaleceniami. "Nie patrz psu w oczy", "Zwracaj uwagę na ogon", "Nie podchodź nagle do psa od tyłu" - oto niektóre z nich. Naszym zdaniem, ich lektura przyda się nie tylko najmłodszym...

-----

"Jak wychować psa" została wydana nakładem Agencji Wydawniczej "Egros" (ISBN 83-88185-34-9, stron 64).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: książki | jak żyć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje