Reklama

Jak rozmawiać z psem

Wydaje ci się, że psa trzeba "złamać"? Że tylko bezwzględne posłuszeństwo zapewni ci sukces w uczeniu czworonoga sztuczek? Koniecznie przeczytaj polecaną przez nas książkę!

"Daj szansę twojemu psu - nie musi wykrywać min ani narkotyków, nie musi tańczyć na pokazach. Chociaż nie starczy Ci czasu na trening psa-ratownika, to przecież i twój zwierzak może być partnerem, zdolnym rozumieć, czego oczekujesz, podporządkowanym bez przymusu". Tak zaczyna się książeczka Zofii Mrzewińskiej pt.: "Jak rozmawiać z psem".

Reklama

Życie bez strachu

Te kilka zdań to zarazem swoisty manifest autorki, która w ten sposób ujawnia swoją filozofię dotyczącą postępowania wobec psów. Kolczatka, kaganiec i krzyk, to nie jedyne metody układania sobie czworonożnych pupili. "Pomóż psu żyć bez strachu w świecie człowieka" - zachęca Mrzewińska. O tym, jak to zrobić i że warto, jest właśnie wspomniana książeczka.

Zacznij od lektury

Chcesz, by pies robił ci "siad"? W "Jak rozmawiać z psem" znajdziesz dokładny instruktaż, w dodatku podany w sposób niepozbawiony humoru. I, co najważniejsze, pisany w odniesieniu do "czarnego scenariusza", czyli wskazówki "jak psa uczyć nie należy". Podobnie rzecz się ma z innymi komendami - "waruj", "stój" itp. Zamiast klapsa, smakołyk, zamiast krzyku - okazanie zainteresowania.

Brzmi banalnie? Być może. Na pewno zaś działa. Zresztą sami się przekonajcie, zaczynając układanie psiaka od lektury Mrzewińskiej.

-----

"Jak rozmawiać z psem" została wydana nakładem Agencji Wydawniczej "Egros" (ISBN 83-88185-42-X, stron 63).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje