Reklama

Internauci nie muszą płacić za seks

Czy korzystanie z usług domów publicznych jest atrakcyjne dla męskiej części populacji? Jak na tle naszego społeczeństwa plasują się internauci?

Jakiś czas temu w naszym serwisie zamieściliśmy tekst pt:"Przyjaciółka za 5 tys. dolarów"*. Z ankiety, którą opatrzyliśmy artykuł otrzymaliśmy ciekawy wyniki. Na pytanie czy nasi internauci korzystali z usług prostytutek 27 proc. odpowiedziało twierdząco. 73 proc. użytkowników nigdy nie korzystało z usług pań do towarzystwa.

Reklama

Polak płacić nie musi

Mogłoby się wydawać, że wynik ankiety jest, co najmniej, nieadekwatny do rzeczywistości - że Polacy częściej serwują sobie tego typu rozrywkę. Okazuje się jednak, że ten wynik nie odbiega znacząco od wyniku badania, jakie przeprowadził seksuolog Zbigniew Izdebski. Co więcej, z naszej sondy można wnioskować, że internauci i tak wykazują, nieznacznie, ale większą aktywność w tym zakresie. Bowiem według Izdebskiego jedynie 11,5 proc. mężczyzn kiedykolwiek skorzystało z usług agencji towarzyskich lub innych osób świadczących usługi seksualne za pieniądze. Skromny procent?

Seks z jedną kobietą daje pewność

Czy wobec tego można stwierdzić, że Polacy nie muszą płacić za seks? A może po prostu nie chcą, albo się boją? Należy pamiętać, że mimo, iż czasy się zmieniają, a z roku na rok liczba osób korzystających z usług prostytutek się zwiększa, to wciąż żyjemy w społeczeństwie bardzo religijnym. A w takim społeczeństwie podobne zachowanie wciąż jeszcze może być srogo napiętnowane. Poza tym, jak wynika z innych badań, Polacy boją się wirusa HIV i mimo, że rzadko zabezpieczają się przed nim prezerwatywą, to unikają sytuacji ryzykownych, które mogą prowadzić do zakażenia. Za taką bowiem uważają pójście do domu rozpusty czy skorzystanie z usług działającej na własną rękę prostytutki. Aż 79,7 proc. Polaków uważa, że seks z jedną, oczywiście wierną osobą zabezpiecza przed zarażeniem się wirusem HIV.

A może polscy mężczyźni cenią sobie zwyczajnie monogamię?

MT

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: płacić | seks | internauci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje