Reklama

Zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej z USA do Polski

Strzelec wyborowy z karabinem SAKO TRG M10. Zdjęcie ilustracyjne /Gerard /Reporter

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej poinformowali, że wykryli "profesjonalny zestaw do karabinu snajperskiego w paczce wysłanej ze Stanów Zjednoczonych". Podkreślono, że w deklaracji celnej napisano, że znajduje się w niej sprzęt sportowy.

Jak poinformowało, m.in. RMF FM, funkcjonariusze KAS znaleźli w skontrolowanej paczce zestaw do karabinu - kolbę z osprzętem firmy, która zajmuje się produkcją dodatków i osprzętu do broni. KAS w komunikacie podkreśliło, że firma ta "specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie". Prócz tego wszelkimi dodatkami do broni sportowej i myśliwskiej.

W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, sprawę przejęła policja z Częstochowy.

Reklama

Polskie prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają odpowiednie pozwolenia.

Przywóz broni i amunicji, z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga wydania zaświadczenia przez konsula RP.

Co ciekawe, Ustawa o Broni i Amunicji dokładnie precyzuje, co jest bronią i amunicją. Można w niej przeczytać: "1. Gotowe lub obrobione istotne części broni lub amunicji uważa się za broń lub amunicję. 2. Istotnymi częściami broni palnej i pneumatycznej są: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy".
W przypadku publikowanego przez KAS zdjęcia osprzętu widoczne są kolba, kabłąk i gniazdo magazynka, które nie są istotnym elementem broni, i które można kupić bez zezwolenia.

***Zobacz także***

RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje