Reklama

"Nanggala". Indonezyjski okręt podwodny zaginął

KRI „Nanggala” /domena publiczna

U wybrzeży Bali zaginął indonezyjski okręt podwodny – poinformował tamtejszy resort obrony. Według agencji Reuters, na pokładzie jednostki znajdowało się 53 marynarzy.

Reklama

Okręt podwodny KRI "Nanggala" brał udział w ćwiczeniach w pobliżu wyspy Bali. Na razie nie są znane przyczyny zaginięcia, ani los okrętu. Indonezyjska marynarka wojenna zwróciła się o pomoc w znalezieniu okrętu do Australii i Singapuru.

Reklama

Marszałek Hadi Tjahjanto, dowódca indonezyjskiej armii, poinformował, że kontakt z okrętem utracono tuż po jego zanurzeniu w odległości 60 mil morskich na północ od Bali.

"Nanggala" został wybudowany przez niemiecką stocznię Howaldtswerke w 1981 roku. Jest to okręt podwodny typu 209/1300, który jest powszechnie używany przez marynarki wojenne na całym świecie.

"Nanggala" wypiera maksymalnie w zanurzeniu 1395 ton. Ma wymiary 59,5 metra długości, 6,3 metra szerokości i 5,5 metra zanurzenia. Etatowa załoga składa się z 34 marynarzy. Z tego powodu może zastanawiać, skąd tak duża liczba osób podana przez agencję.

Niemieckie stocznie wybudowały w sumie 61 okrętów tego typu, począwszy od 1967 roku. Trafiły w sumie do 14 użytkowników na całym świecie.

Obecnie okrętem dowodzi podpułkownik piechoty morskiej Ansori.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: okręt podwodny | zaginięcie | Sławek Zagórski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje