Reklama

Co łączy Rzymian i spadochroniarzy?

Już niebawem, od 13 do 15 sierpnia br. w Kutnie, w samym środku Polski, odbędzie się pierwszy Zlot Grup Historycznej Rekonstrukcji pt.: "Odyseja historyczna. Wojna i pokój".

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Historyczne "Pułk 37" oraz Prezydent Miasta Kutna.

Reklama

Najmłodsi za darmo

Organizatorzy zapowiadają udział 20 grup rekonstrukcyjnych z całej Polski, każda po około 10 osób. Nie zabraknie też sceny muzycznej, na której zagrają m.in. zespół muzyki irlandzkiej i celtyckiej "Fields", Orkiestra Dęta z Łasku oraz Orkiestra "Clonovia". Dla odwiedzających przygotowane zostaną stoiska handlowe w stylu folkowym i wojskowym, stoiska edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz punkty zabaw dla najmłodszych.

- Już wiemy, że na zlocie pojawią się żołnierze z czasów I i II wojny światowej, w tym lotnicy i saperzy, a także legiony rzymskie, wojowie średniowieczni, Bractwo Artylerii Najemnej z Knurowa z całym zapleczem - opowiada Czarek Walczak, założyciel i prezes Stowarzyszenia "Pułk 37". - Poza tym zobaczymy policjantów z 1920 roku z Rzeszowa, żołnierzy z wojny w Wietnamie i wielu, wielu innych. Na zlot serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą przez trzy dni świetnie się bawić. Dzieci i młodzież do lat 15 mają wstęp wolny, natomiast dorośli płacą 4 zł.

Grochówka i żurek

- W piątek 13 sierpnia od godz. 13.00 formowane będą stoiska na placu Piłsudskiego i przy Muzeum Regionalnym w Kutnie - mówi organizator Rafał Ambroziak. - Odwiedzający znajdą tam: wioskę Indian, stoisko Wikingów, Rzymian i nasze, czyli "Pułk 37". Będzie tam również Grupa Rekonstrukcji Historycznych 1 Polska Samodzielna Brygada Spadochronowa z Łodzi, Żelazny Orzeł (I wojna światowa) i Bractwo Artylerii Najemnej z Knurowa z armatami. Fanów czterech kółek z pewnością zainteresują uazy, ziły, gazy i land-rovery, a wszystkim przypadnie do gustu kuchnia polowa z czasów II wojna światowa, z pełnym wyposażeniem. Zwłaszcza, że będzie ona wydawała grochówkę i żurek. Oczywiście, bezpłatnie - zastrzega organizator.

INTERIA.PL jest patronem medialnym imprezy

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zlot | stoiska | kUtno | wojna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje