Reklama

Oszczędzanie tego, co najcenniejsze. Poradnik dla zabieganych

Z uwagi na coraz szybsze tempo życia, mamy coraz mniej czasu dla bliskich. Zamiast spędzać długie godziny wykonując obowiązki domowe, lepiej poświęcić chwilę tym, których kochamy. Przygotowanie jedzenia jest obowiązkiem, który wykonujemy prawie codziennie. Co zrobić, aby nie spędzać długich godzin na pilnowaniu, aby woda nie wykipiała, naleśniki się nie przypaliły, a ciasto było doskonale upieczone? Warto szukać rozwiązań pozwalających oszczędzić czas.

Planuj menu i przygotowuj na zapas

Codziennie poświęcasz kilkanaście minut na wymyślenie jadłospisu? Nerwowe działania, gdy głodna rodzina czeka zniecierpliwiona na pewno nie wpłyną pozytywnie na jakość przygotowywanego posiłku. Wbrew wszelkim pozorom nie oszczędzimy także czasu, przygotowując obiad na ostatnią chwilę. Zaplanowane menu na cały tydzień z góry ograniczy takie podbramkowe sytuacje. Jeżeli posiadasz plan, dobrze wiesz, kiedy rozpocząć gotowanie.

Reklama

Jeśli masz w zwyczaju przygotowywanie posiłków z góry na kilka dni, pamiętaj, że odgrzewane potrawy wcale nie muszą być niesmaczne. Warto rozważyć zakup piekarnika parowego, który pozwoli odgrzać jedzenie bez przypalania go. Takie urządzenie pozwoli także na odświeżenie chleba, który zaczyna robić się czerstwy. Dobrze jest także zamrozić część jedzenia, aby w razie  nagłej potrzeby móc szybko nakarmić głodnych domowników - wówczas z pomocą przyjdzie funkcja rozmrażania.

Góra naczyń

Wspólna kolacja ze znajomymi, rodzinny obiad, pieczenie pizzy z dziećmi. Co łączy wszystkie te sytuacje? Góra naczyń w zlewie. Rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić czas jest oczywiście zakup zmywarki. Jednak warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, aby urządzenie było zaopatrzone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Jak osiągnięcia techniki w zakresie AGD pomogą nam oszczędzić czas? Za pomocą intuicyjnego panelu QuickSelect, który znajdziemy w urządzeniach marki Electrolux, możemy zdecydować, ile mamy czasu na zmywanie, a urządzenie samo dobierze optymalne parametry. Warto także sprawdzić czy istnieje możliwość podniesienia dolnego kosza, tak aby nie trzeba było schylać podczas załadunku i rozładunku. Dużo osób polubi także system AirDry, dzięki któremu wyjmiemy ze zmywarki idealnie suche naczynia bez żadnych zacieków. . Rozwiązaniem dla niecierpliwych jest funkcja TimeBeam, wyświetlająca na podłodze informację o pozostałym czasie zmywania.

Perfekcyjny timing

Gotowanie wody na makaron kojarzy ci się z pilnowaniem garnka, aby zawartość nie "uciekła"? Płyty indukcyjne Electrolux SenseBoil® posiadają  funkcję zapobiegająca kipieniu wody, gdy osiągnie ona temperaturę wrzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, podczas gotowania wody można zająć się innymi rzeczami. Podobną oszczędność czasu można uzyskać rozgrzewając piekarnik już podczas przygotowywania potrawy.

Wielu z nas ceni dobrze wypieczone mięso. Jednak oczekiwanie na nie zawsze wiąże się z nutą niepewności: czy na pewno ustawiona jest właściwa temperatura, czy dostatecznie długo było w piekarniku? Nerwów zaoszczędzi termosonda, która mierzy temperaturę potrawy. Gdy zostanie ona osiągnięta, piekarnik automatycznie się wyłączy, a my nie musimy się obawiać o niedopieczenie lub spalenie potrawy.

Prostota przede wszystkim

Dobieraj przepisy tak, aby były jak najmniej skomplikowane. Mało kto z nas lubi tracić kilka godzin na wymyślne potrawy. Tego rodzaju dania zostaw sobie na specjalne okazje. Codzienne menu? Pełnowartościowe dania, oferujące bogactwo smaków, jak makaron z pesto czy kurczak zapiekany z warzywami.

Jeżeli piekarnik pełni główną rolę w przygotowywanych przez ciebie posiłkach, dowiedz się więcej o urządzeniach, które są kompatybilne z aplikacją w telefonie. Takie rozwiązanie oferuje Electrolux. Aplikacja MyElectrolux Kitchen pozwala użytkownikowi wybrać przepis oraz wysłać go do piekarnika, tym samym zdalnie nim sterować. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość podglądu na ekranie smartfona wnętrza piekarnika. Wszystko dzięki wbudowanej kamerze, po to, by nie tracić czasu na zaglądanie do kuchni.

 

Artykuł powstał we współpracy z marką Electrolux.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje