Reklama

Go Cubes: Przyszłość kawy to kostki do żucia

Jaka jest przyszłość kawy? Nie filiżanki, kubki, lecz... kostki do żucia. Tak twierdzą wynalazcy "Go Cubes", przysmaku który wkrótce może zastąpić tradycyjną małą czarną.

"Go cubes to połączenie kopa, jakiego daje ci kawa z relaksacyjnymi właściwościami zielonej herbaty. Poza tym, zamiast wlewać kawę do filiżanki, możesz wsadzić ją do kieszeni i wykorzystać nawet będąc w biegu" - zachwalają twórcy kofeinowego przysmaku.

Mała kostka Go Cubes to odpowiednik połowy kubka kawy - zawiera bowiem 50 miligramów kofeiny. Producenci twierdzą, że ich produkt przewyższa tradycyjną kawę pod kilkoma względami. Jakimi? Kofeinowy "kop" jest o wiele subtelniejszy, a całe uczucie pobudzenia następuje mniej gwałtownie.

Wyrób sprzedawany jest w czteropakach. Jak łatwo obliczyć, cztery kostki odpowiadają dwóm kubkom kawy. Pobudzenie po spożyciu dwóch kostek utrzymuje się od 4 do 6 godzin.

"Ile kofeiny jest w twoim kubku? 25 mg? 200 mg? Nie masz pojęcia. To zależy od wielu czynników: rodzaju ziarna, procesu parzenia, czy nawet umiejętności osoby przygotowującą kawę. Kostki pozwolą ci zawsze precyzyjnie określić przyjmowaną ilość kofeiny i pozostawać zawsze w odpowiednich widełkach" - zachwalają twórcy Go Cubes.

Reklama


Oprócz kofeiny małe kosteczki zawierają także sporo bezpiecznych i efektywnych suplementów, jak L-teanina i witaminy B6, czy B12.

Go Cubes, jak wiele innowacyjnych projektów, zadebiutował w formie kampanii na crowdfundingowej platformie "Indiegogo". Pomysł tak się spodobał internautom, że zebrał 114 procent potrzebnych na uruchomienie produkcji środków (61.516 dolarów).

Po wprowadzeniu go do sprzedaży, Ameryka oszalała na jego punkcie. Blogi, telewizje śniadaniowe, wieczorne wydania wiadomości, lokalna prasa - Go Cubes pojawiło się już w setkach artykułów i materiałów i zbierało przeważnie bardzo pochlebne recenzje.

Użytkownicy podkreślają, że nie jest to po prostu cukierek o smaku kawy, lecz coś, co naprawdę działa. Efekt porównują do mocnego espresso albo puszki Red Bulla. Doceniają również dostępny wachlarz smakowy: "Latte", "Pure Drip" i "Mocha".

Do Go Cubes dobrali się także bywalcy nocnych klubów i dyskotek, którzy stwierdzili że to świetny sposób, żeby balować całą noc, bez konieczności potajemnego wymykania się na spotkanie z... dilerem.

Kosztujące w przeliczeniu około 4 złotych za kostkę Go Cubes to w tej chwili gorący towar. Czy stanie się przebojem i podbije światowe rynki? To wcale niewykluczone...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje