Reklama

​900 razy ostrzejszy niż jalapeno. Żelkowy miś tylko dla twardzieli.

"Jeden taki żelek to więcej niż kiedykolwiek potrzebowaliście" - mówią producenci /123RF/PICSEL /materiały prasowe

Może wyglądać słodko i niepozornie, ale Lil’ Nitro to nie żart. Jest tak wysoko na skali ostrości, że przebija wszystkie znane ludzkości papryczki, a nawet... gaz pieprzowy. Teoretycznie ma smak malinowy, ale tego raczej nie poczujesz. Oto najostrzejsza przekąska świata.

Po zrobieniu najpikantniejszego lizaka i cukierka w historii pokręceni ludzie z firmy Flamethrower Candy wpadli na pomysł stworzenia żelkowego misia, który pobije ustalony przez nich rekord. Nie można dać się zwieść temu, że wygląda jak zwykły, niewinny, słodki żelek - producent nie przez przypadek umieścił w dłoni "misia" laskę dynamitu.

Reklama

Przekąska zrobiona jest z syntetycznego ekstraktu sztucznie wyhodowanej papryczki chilli, który jest 900 razy silniejszy na skali ostrości Scoville’a niż sama papryczka. 

To rzecz mocniejsza niż popularne gatunki będącego niszczycielami podniebienia: Carolina Reaper, Dragon’s Breath czy przerażający Pepper X. Ten ostatni na wspomnianej skali osiągnął wynik 3 180 000 jednostek. Dla porównania sos tabasco ma około 8 000 jednostek. Gaz pieprzowy to 5 000 000.

Ten mały, gumowy misiek? 7 200 000 jednostek!

Pakowany jest pojedynczo, co może wydawać się nietypowe jak na żelki, które przeważnie je się garściami. Ale producenci chcieli uniknąć właśnie tego, tłumacząc: "jeden to więcej niż kiedykolwiek będziesz potrzebował".


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje