Drugie życie klasycznych gier

"Klasyczne" gry znane z komputerów takich jak ZX Spectrum, Commodore 64, Atari czy Amiga najwyraźniej przeżywają swoją drugą młodość. Jednakże nie oznacza to renesansu wymienionych maszynek. Gry te zdobywaja bowiem niesamowitą popularnośc w sieci. Gracze - znudzeni coraz to bardziej wyszukanymi strzelaninami z doskonałą grafika i muzyką, ale prymitywnym scenariuszem - coraz chętniej wracają bowiem do topornych "klasyków" - twierdząc, że "w tych grach jest coś". Świadczy o tym niesamowita wręcz ostatnio popularnosc takich serwisów jak np. Classic Gaming (http://www.classicgaming.com) przypominających te starocie.

"Klasyczne" gry znane z komputerów takich jak ZX Spectrum,  Commodore 64, Atari czy Amiga najwyraźniej przeżywają swoją drugą młodość. Jednakże nie oznacza to renesansu wymienionych maszynek. Gry te zdobywaja bowiem niesamowitą popularnośc w sieci.
Gracze - znudzeni coraz to bardziej wyszukanymi strzelaninami z doskonałą grafika i muzyką, ale prymitywnym scenariuszem - coraz chętniej wracają bowiem do topornych "klasyków" - twierdząc, że "w tych grach jest coś". Świadczy o tym niesamowita wręcz ostatnio popularnosc takich serwisów jak
np. Classic Gaming (http://www.classicgaming.com) przypominających te starocie.

Gracze - znudzeni coraz to bardziej wyszukanymi strzelaninami z doskonałą grafika i muzyką, ale prymitywnym scenariuszem - coraz chętniej szukają bowiem topornych "klasyków" - twierdząc, że "w tych grach jest coś". Świadczy o tym niesamowita wręcz ostatnio popularność takich serwisów jak

np. Classic Gaming (http://www.classicgaming.com) przypominajacych te starocie.

Jednak - wbrew pozorom - większość odwiedzających takie serwisy to osoby bardzo młode, których nie bylo na świecie w latach popularności wspo9mnianych wyżej komputerków. Dodatkowo popularność starych gier zwiększa to, że są one zazwyczaj w postaci plików popularnego formatu .ROM, co umożliwia zagranie w nie na dowolnym komputerze, na który jest dostępny odpowiedni emulator (n.p. M.A.M.E.) Gry w tej postaci można znaleźć na wielu serwisach, np. na Rom Emulator Supersite (http://www.rom-emulator-supersite.com/index.php)

Reklama

Grę w sieci ułatwia też to, że "klasyki" są niewielkie objętościowo - przykładowo "Pitfall" ma zaledwie 3 kilobajty (dla porównania - zawierający zaledwie dwa słowa "Hello world" dokument w MS Wordzie ma 19 KB:) .

Dowiedz się więcej na temat: Classic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy