Reklama

Najbardziej wstydliwe tajemnice Hitlera

Szaleniec? Impotent? Zimny psychopata o skłonnościach homoseksualnych – która z twarzy Hitlera jest prawdziwa? /Getty Images

Hitler homoseksualista?

Reklama

Hitler homoseksualista? W roku 2008 belgijski dziennikarz Jean-Paul Mulders zdobył niedopałki papierosów, których dotykali austriaccy krewni Adolfa Hitlera. Zanosiło się na wielką sensację. Mulders za pomocą testów DNA chciał sprawdzić niewiarygodne oświadczenie Francuza Jean-Marie Loreta, którego matka Charlotte Labjoie miała być rzekomo kochanką dyktatora, a on sam - jego synem. 

Wynik był jednak negatywny. Orientacja seksualna bezdzietnego dyktatora pozostaje więc nadal zagadką. Czy był homoseksualistą? Nie ma na to dowodów, ale istnieją pewne poszlaki. 

Trudno było nie zauważyć, że lubił przebywać blisko przystojnych mężczyzn. Nie przepuszczał okazji do podziwiania paradujących półnago oddziałów SA. Seksualność Hitlera nie dostarcza klucza do zrozumienia całego jego życia, ale daje nowe możliwości interpretacji - uważa historyk Lothar Machtan. 

Pamiętajmy, że homoseksualizm uchodził w czasach Hitlera za chorobę i był karalny. Niezdolny do zaakceptowania swoich skłonności człowiek o takim temperamencie miał wszelkie powody, żeby nienawidzić samego siebie. A to tylko podsycało jego chorobę psychiczną. 

Niespełniony kochanek 

A jednak Hitler miewał związki z kobietami. Czy były szczęśliwe? Cóż, wystarczy stwierdzić, że dwie jego partnerki przynajmniej raz próbowały popełnić samobójstwo. I obydwóm się w końcu udało... Choć zdecydowanie najsłynniejszą kobietą Führera była Ewa Braun, z którą w ostatnich dniach życia nawet się ożenił, to nie dla niej biło jego serce. 

Reklama

Prawdziwą wybranką Hitlera była Geli Raubal, córka jego przyrodniej siostry. W dzieciństwie Geli nie utrzymywała z wujem bliższych kontaktów. Zmieniło się to, gdy przyjechała do Monachium na studia medyczne. Adolf zaczął spędzać z siostrzenicą coraz więcej czasu. Lubił zabierać ją na przedstawienia, a nawet... towarzyszył jej podczas zakupów. 

Kiedy Geli skończyła 21 lat, zamieszkali razem. Być może była jedyną kobietą, którą naprawdę chciał poślubić. Jednak obawiał się zapewne oskarżeń o kazirodztwo - Geli była z nim przecież dość blisko spokrewniona. Tragedia wydarzyła się we wrześniu 1931 roku - 23-letnia dziewczyna strzeliła sobie prosto w serce. 

Hitler wpadł w rozpacz. Był załamany. Kilka dni po samobójczej śmierci siostrzenicy powiedział:

- Jej wesoły śmiech zawsze wywoływał we mnie głęboką radość, a jej niewinne szczebiotanie sprawiało mi przyjemność; byłem przepełniony szczęściem, którego miejsce zajęło teraz zimne uczucie samotności.

Czy to żałoba po utracie ukochanej spowodowała, że Führer nigdy już nie zdecydował się na żaden poważny związek? W relacji z Ewą Braun był podobno chłodny i wycofany. Zakochana bez pamięci kobieta pozostawała dla niego na dalszym planie. Dopiero tuż przed popełnieniem samobójstwa Hitler spełnił jej marzenie i ożenił się z nią. 

Sceptycy uważają, iż wynikało to nie z tęsknoty za Geli, a... z impotencji. Zestresowany i schorowany (pod koniec życia poważnie doskwierała mu choroba Parkinsona) Führer nie sprawdzał się jako kochanek. 

Tego, czy faktycznie tak było, zapewne nigdy się nie dowiemy, ale impotencja Hitlera pasowałaby do diagnozy choroby psychicznej. Ostatecznie - jak twierdził Freud - nic nie wpływa na psychikę człowieka tak niszcząco, jak niepowodzenia w życiu seksualnym...

***Zobacz także***

Świat Tajemnic

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Adolf Hitler

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje