Reklama

5 zdjęć, których nie da się wyjaśnić

Na świecie istnieje sporo "nieprawdopodobnych" fotografii. Sporo z nich to fotomontaże. W archiwach fotograficznych nie brakuje jednak zdjęć rejestrujących zdarzenia, których nie sposób wyjaśnić. Oto najbardziej zagadkowe z nich.

"Babuszka" zabójcą Kennedy'ego?


Reklama

22 listopada 1963 roku doszło do zamachu na 35. prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego. Mimo iż o zabicie głowy państwa został oskarżony Lee Harvey Oswald, wiele osób wciąż twierdzi, że prezydenta zastrzelił ktoś inny. Możliwe, że odpowiedź zna widoczna na zdjęciu obok "babuszka".

Widziano, jak ta kobieta fotografuje całe zajście, ale ona sama zniknęła zaraz po zamachu. Poza tym zdjęciem "babuszka" pojawia się także na dwóch filmach dokumentujących tragedię. Niestety, nikt nie zatrzymał tajemniczej kobiety zaraz po tym, jak oddano strzały, które dosięgły Kennedy'ego. Zniknęła z miejsca zbrodni i... już nigdy nikt jej nie widział.

Postać "babuszki" do dzisiaj pozostaje jedną z największych tajemnic związanych z zamachem. W 1970 r. badającemu sprawę Gary'emu Shawowi kobieta o imieniu Beverly Oliver wyznała, iż jest słynną kobietą ze zdjęcia. Śledczemu powiedziała nawet, że zgłosili się do niej agenci FBI, by zabezpieczyć zdjęcia wykonane tamtego dnia.

Jak się jednak okazało, Oliver nie była w stanie udowodnić, że 22 listopada 1963 r. znajdowała się na Dealey Plaza. Do tego twierdziła, że miała wtedy 17 lat, tymczasem kobieta ze zdjęcia wygląda na przynajmniej dwa razy starszą.

Tożsamości "babuszki" najprawdopodobniej już nigdy nie poznamy. Pytanie tylko, czy przesłuchanie jej faktycznie mogłoby rzucić nowe światło na jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje