Reklama

"Seksualnie niebezpieczna" reklama zniknie z telewizji

Reklamy perfum Mademoseille Coco Chanel z Keirą Knightley w roli głównej uznano za "zbyt seksualnie sugestywne". Nie będą, więc mogły być emitowane w brytyjskiej telewizji obok pasm programów adresowanych do dzieci i młodzieży. Wszystko przez nagie ramiona i plecy aktorki.

Zakaz ten wydała brytyjska Komisja Standardów Reklamy (ASA), która nie przyjęła do wiadomości argumentów francuskiego koncernu Chanel. Jego przedstawiciele przekonywali, że w spotach promujących ich markę perfum można się tylko doszukiwać "wysublimowanej zmysłowości, a nie prowokacyjnego erotyzmu".

Chodzi o klip rozpoczynający się od sceny, w której Knightley ubrana w obcisły skórzany kombinezon jedzie na motorze przez paryski Plac Concorde. Chwilę później pozuje do zdjęć siedząc na łóżku, odwrócona tyłem, odsłaniając nagie plecy i ramiona. Jednocześnie spojrzeniem wyraźnie flirtuje z fotografem.

Po raz pierwszy filmik ten został wyemitowany kilka dni temu, w bloku w przerwie bajki animowanej "Epoka lodowcowa 2", która miała dużą oglądalność. Jednak od razu w mediach i na forach internetowych zaczęły się mnożyć wypowiedzi brytyjskich rodziców oburzonych "seksualnym podtekstem" reklamy, którą nieoczekiwanie obejrzały ich dzieci.

Reklama

Reklama ta pojawiła się w nieodpowiednim momencie. W ostatnim czasie na Wyspach Brytyjskich sporo się mówi i pisze o narastającym problemie związanym z nadmiernie rozbudzoną seksualnością dzieci i młodzieży. Głos w tej sprawie zabrał niedawno nawet premier David Cameron, podczas jednego z wywiadów telewizyjnych.

Sama Knightley, która obecnie szykuje się do ślubu, nie wypowiedziała się publicznie w tej kwestii. Jednak warto przypomnieć słowa z wywiadu, jakiego udzieliła dwa lata temu magazynowi "Vouge". Na pytanie, czemu tak często ubiera kreacje odsłaniające jej smukłe plecy odpowiedziała z rozbrajającą szczerością: "Przecież wszyscy wiedzą, że prawie nie mam biustu, więc wolę eksponować tę część ciała, z której mogę być dumna". 

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Keira Knightley | reklama | cenzura | zakazy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje