Reklama

10 cech kobiety idealnej

Jak powinna wyglądać idealna kobieta? Naukowcy z całego świata zdecydowali się zbadać męskie gusta i przedstawić wizerunek wymarzonej dziewczyny/żony/kochanki każdego z nas.

Czy każdy z nas wyobraża sobie ten ideał inaczej? Okazuje się, że dla wielu z nas "kobieta ze snów" wygląda bardzo podobnie. Mowa zarówno o stronie fizycznej, czyli wyglądzie, jak i osobowości.

Reklama

Zacznijmy nietypowo, bo od wieku w jakim powinna być nasza wymarzona dziewczyna. Zgodnie z wynikami badań opublikowanych w czasopiśmie "Journal of Sex Research" nasz ideał powinien być od dwóch do czterech lat młodszy od nas.

Co ciekawe zależy nam także na tym, aby kobieta potrafiła zadbać o siebie pod względem finansowym. Innymi słowy za seksowniejsze uważamy karierowiczki - a przynajmniej takiego zdania są amerykańscy socjologowie.

Rzecz jasna liczy się dla nas także inteligencja, co potwierdzają uczeni. Według ich badań mężczyźni marzą o dziewczynach, które mają podobną ścieżkę edukacyjną jak oni sami.

Brunetka, blondynka, a może ruda?

W 2011 r. uczeni z Wielkiej Brytanii przeprowadzili eksperyment, w którym poprosili mężczyzn, aby oceniali fotografie kobiet o różnych kolorach włosów. Wyniki wskazały, że najbardziej podobają się nam brunetki. Podświadomie uważamy dziewczęta o ciemnych włosach za bardziej inteligentne i towarzyskie. Naukowcy z Florydy udowodnili, że mamy także przeświadczenie o tym, że brunetki są najbardziej wierne i stałe w swoich uczuciach.

Wymarzona dziewczyna powinna się też dużo uśmiechać. To dla wielu z nas jedna z najważniejszych cech jakich szukamy u potencjalnych partnerek. Aż 75 proc. z nas uważa, że nie ma nic lepszego niż kobiecy uśmiech wywołany opowiedzianym przez nas żartem.

Lubimy duże biusty - prawda czy mit?

W tej kwestii nie ma żadnego zaskoczenia - uwielbiamy dziewczyny, które mają czym oddychać. Duże rozmiary podobają się zarówno mężczyznom będących w związkach, jak i singlom. Naukowcy zaznaczają jednak, że na partnerce ze sporym biustem zależy zwłaszcza tym drugim.

A co z biodrami, kolejnym źródle krągłości, za którymi tak przepadamy? Naukowcy są zgodni - preferujemy u kobiet wąskie biodra. To męskie upodobanie łączą z nieświadomym przeświadczeniem o tym, że dziewczyna "bez boczków" jest zdrowa, aktywna i potrafi o siebie zadbać.

Długie nogi, piękne nogi

To czy lubimy długie nogi to - cytując klasyka - "oczywista oczywistość". Według naukowców dziewczyna o dolnych kończynach o odpowiedniej długości ma aż osiem razy większe szanse na to, aby została uznana za atrakcyjną. Niestety uczeni nie podają dokładnie ile centymetrów powinny mieć nogi, aby mogły zostać uznane za długie. Jedno jest pewne - zdecydowana większość koszykarek i siatkarek bez problemu spełnia normy, jakiekolwiek by one nie były.

Jest jednak mały haczyk - przepadamy za małymi stopami, które dla wielu z nas są - zaraz po biuście - symbolem delikatności i kobiecości.

Czerwony znaczy seksowny

Chris de Burgh, który śpiewał niegdyś o tańczącej dla niego damie w czerwieni miał rację - to właśnie ten kolor potrafi sprawić, że zaczynamy szaleć za noszącą go dziewczyną.

Czyżbyśmy podświadomie kojarzyli tę barwę z seksem? Naukowcy nie mówią w tej sprawie jednym głosem, ale wyniki badań opublikowanych w "Journal of Personality and Social Psychology" stawiają sprawę jasno: czerwony sprawia, że kobieta staje się bardziej atrakcyjna.

A my sami wiemy do czego potrafi doprowadzić owa kobieca atrakcyjność...

 

 

 

 

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ideał piękna | biust | ciekawoski | obyczaje | Dziewczyny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje