Reklama

Najczęstsze fetysze Polek - czyli wszystko o seksie bez wanilii

To, czego pragnie kobieta, dla wielu mężczyzn jest zagadką. Czego pragnie kobieta w łóżku jest niekiedy jeszcze większą tajemnicą i choć w erze mediów społecznościowych odkrywanie kobiecej seksualności powoli przestaje być tematem tabu, to sekretne pragnienia seksualne w dalszym ciągu nie są omawiane na szerokim forum. A szkoda...

Portal randkowy dla dorosłych Erodate.pl jakiś czas temu przeprowadził ankietę i swoim użytkowniczkom zadał pytania o ich preferencje seksualne i fetysze.

Reklama

Choć słysząc słowo "fetysz" niektórzy widzą przed oczami obrazy lochów w stylu BDSM i osób ubranych w lateks, to fetysze seksualne są po prostu przedmiotami (w szerokim znaczeniu tego słowa) niezbędnymi do tego, aby dana osoba osiągnęła satysfakcję seksualną. Rodzajów fetyszy jest wiele. Od tak niewinnych jak klapsy, po bardziej szalone, jak na przykład scat - czyli fetysz związany z kontaktem z kałem.

Co o swoich fetyszach opowiedziały nam użytkowniczki portalu Erodate.pl? Co kręci Polki? Jak wyglądają ich marzenia seksualne i co uważają za swoje fetysze seksualne? Oto o jakich seksualnych fetyszach użytkowniczki portalu Erodate.pl wspominały najczęściej.

Różne wariacje szeroko rozumianego BDSM

Aż 63% ankietowanych kobiet stwierdziło, że za swój fetysz uważa BDSM - od krępowania i przebieranek, aż po nieco ostrzejsze zabawy i doznania między przyjemnością, a bólem. Zdaniem ekspertów na tak wielkie zainteresowanie ostrym seksem w stylu BDSM może wpływać przede wszystkim popularność pornografii i ostrego seksu w kinematografii mainstreamowej (przypomnijmy sobie kultowe już “50 twarzy Grey’a", chociażby kontrowersyjne “365 dni" czy inną erotykę).

Najbardziej podniecała ankietowane kobiety dynamika dominacji i uległości. Aż 32% za swój fetysz uznało fakt bycia zdominowaną przez mężczyznę, natomiast 12% stwierdziło, że najbardziej podnieca je akt seksualny, w czasie którego to one mają zdominować faceta.

Seks z więcej niż jedną osobą

Jeśli ktokolwiek z Was zakładał konto na serwisach randkowych (szczególnie tych dla dorosłych), to pewnie zdarzyło Wam się zauważyć profile par, szukających osób chętnych do trójkątów seksualnych. Jak się okazuje, wiele kobiet podnieca wizja seksu z więcej niż jedną osobą - zarówno z 2 lub więcej mężczyznami, jak też z mężczyzną i kobietą. Aż 36% wszystkich ankietowanych kobiet stwierdziło, że marzy o seksualnym trójkącie lub seksie grupowym, a 26% regularnie uprawia seks z więcej niż jedną osobą.

Zdrada

Niektóre kobiety za swój fetysz uznają zdradę partnera. Aż 33% ankietowanych kobiet przyznało się do tego, że zdarzyło im się zdradzić swojego partnera więcej niż raz, a aż 13% obecnie szuka kochanka. Dlaczego zdradzanie partnera może podniecać? Przede wszystkim chodzi o dreszczyk emocji towarzyszący tego typu randkom dla dorosłych. Dzikie podniecenie i lekkomyślność to przepis na zastrzyk emocji, których niekiedy nam w związkach brakuje. Dodatkowym atutem tego typu relacji jest uczucie bycia pożądaną przez więcej niż jednego mężczyznę, co pomaga niektórym kobietom podbudować ich samoocenę.

Zabawki erotyczne

Choć nie jesteśmy do końca pewni, czy można uznawać korzystanie z zabawek erotycznych podczas seksu za fetysz, to z pewnością niemały odsetek kobiet nie może sobie wyobrazić życia bez tych brzęczących gadżetów. Aż 65% kobiet stwierdziło, że korzysta z wibratorów i innych gadżetów erotycznych nie tylko podczas masturbacji, ale też w czasie seksu z partnerem. Zdaniem ekspertów korzystanie z zabawek erotycznych może polepszyć seks z partnerem i sprawić, że stanie się on o wiele intymniejszy. Różnego rodzaju gadżety erotyczne mogą też pomóc osiągać partnerom wspólne orgazmy.

Seks w miejscu publicznym

Ekshibicjonizm i uprawianie seksu w miejscach publicznych to kolejny bardzo popularny fetysz seksualny. Aż 41% ankietowanych kobiet przyznało, że zdarzyło im się uprawiać seks w miejscu publicznym i bardzo to lubią!

Zapytane o to, dlaczego je to podneica, ankietowane kobiety stwierdzały, że podnieca je fakt odgrywania spektaklu i tego, że są podziwiane i pożądane przez widzów - należy bowiem rozumieć, że seks publiczny to nie tylko seks na łonie natury, ale też seks podczas gdy jedna lub więcej osób ogląda nas z boku, czy też uprawiamy seks przed kamerką.

Przeciwieństwem seksu w miejscu publicznym jest fetysz zwany oglądactwem czy voyeuryzmem. Jest to fetysz polegający na czerpaniu przyjemności seksualnej z oglądania innych ludzi, podczas gdy są nadzy lub uprawiają seks. Oczywiście jak w przypadku każdego innego aktu seksualnego, musi on być przede wszystkim dobrowolny i każda ze stron musi się na to zgodzić - podglądanie kogoś bez zgody jest niedopuszczalne.

Fetysze nie do przyjęcia

Spektrum fetyszy jest cholernie szerokie, jednak istnieją takie, które dla większości z nas są niezrozumiałe. Aż 70% ankietowanych kobiet stwierdziło, że może wymienić przynajmniej 2 fetysze, które są dla nich nie do przyjęcia. Najczęściej wymieniane były fetysze związane z nadmiernym odczuwaniem bólu i załatwianiem potrzeb fizjologicznych. Większość ankietowanych kobiet stwierdziło jednak, że byłyby skłonne do wypróbowania w sypialni nowych rzeczy, a dzielenie się swoimi marzeniami seksualnymi uważały za oznakę zdrowej relacji. Najlepiej to podsumowuje komentarz jednej z użytkowniczek:

-"Jestem dość otwarta i uwielbiam seks, ale jeśli czegoś nie chcę lub mnie to nie podnieca, nie dam się na to namówić. Dużo zależy jednak od partnera lub momentu czy jestem na to gotowa, czy chcę tego w danej chwili. Są rzeczy, które spróbowałam ponieważ chciałam to poznać ale nie chcę tego powtórzyć... Było to świetne na jeden raz... Inne natomiast goszczą od czasu do czasu w mojej sypialni aż do dziś"

Realizacja seks fantazji i fetyszy jest jedną z najzdrowszych rzeczy, jakie możesz zrobić w trosce o swoje zdrowie seksualne. Dopóki Twoje pragnienia są bezpieczne i oparte na zgodzie wszystkich stron biorących udział, dopóty nie ma nic złego w tym, że je masz. Fetysze seksualne to przede wszystkim dobra zabawa! Bardzo seksowna i gorąca zabawa...


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje