Reklama

Męska kuchnia i szwedzkie lagom – jak to połączyć?

Jak powinna wyglądać męska kuchnia? Odpowiedź jest prosta – funkcjonalna i bez miliona zbędnych gadżetów. W stylu świetnie zaprojektowanego samochodu. Najlepiej, gdyby wszystkie sprzęty były intuicyjne i najnowszej generacji. Marzenia się spełniają, jeśli postawimy na odpowiednie urządzenia kuchenne. Męska kuchnia to połączenie nowoczesności i minimalizmu. Szwedzki design i zaawansowana myśl techniczna powinny sprawdzić się tu doskonale.

Szwedzi do perfekcji opanowali sztukę dobrego, zrównoważonego życia, czyli tzw. lagom. Słowo to oznacza "w sam raz" i jest obecne na niemal każdej płaszczyźnie szwedzkiego życia. Potomkowie wikingów wiedzą, jak radzić sobie w wyjątkowych sytuacjach. Czerpią z życia to, co najlepsze, zachowując przy tym równowagę. Także w kuchni. Electrolux podczas projektowania swoich urządzeń kuchennych współpracuje z inżynierami i szefami najlepszych restauracji świata. Dzięki temu tworzy intuicyjne w obsłudze płyty grzewcze, piekarniki i zmywarki, które swoją funkcjonalnością wspierają także podejście mające na celu dbałość o naszą planetę oraz sprzyjają spędzaniu razem wspólnego czasu.

Reklama

Zaczynamy od gotowania, potem zajmiemy się zmywaniem. Pamiętamy przy tym, że świat profesjonalnych kucharzy w dużej mierze należy do mężczyzn. Wyposażenie kuchni nie jest jedynie domeną kobiet.

Płyty indukcyjne - nowoczesność i elegancja w Twojej kuchni

Pilnowanie z zegarkiem w ręku gotującego się obiadu i czyszczenie kuchenki pojawiają się w koszmarnych snach wielu panów. Może lubiliby gotować, gdyby nie wymagało to od nich zbyt wielu prozaicznych czynności, które przeszkadzają w akcie tworzenia. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne płyty indukcyjne.

Płyty indukcyjne działają dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej - oznacza to, że przetwarzają energię elektryczną w energię cieplną na dnie naczynia. Są oszczędne i wykorzystują do gotowania 90 proc. przetworzonej energii. Gotuje się na nich szybciej niż na płycie gazowej, a lustrzaną, elegancką powierzchnię bardzo łatwo utrzymać w idealnej czystości. Kulinarnej kreacji nie zakłóci więc myśl o tym, że kuchnię trzeba będzie potem sprzątać w pocie czoła.

Kipiąca zupa czy wygotowana woda w garnku z makaronem to koszmary wielu kucharzy amatorów. Płyta indukcyjna SenseBoil od Electrolux rozpoznaje więc moment, gdy woda zaczyna się gotować i automatycznie redukuje moc grzania. Natomiast wbudowany czujnik wrzenia pomoże np. w idealnym ugotowaniu makaronu al dente, zgodnie z zasadami włoskiej kuchni. Można więc spokojnie zaprosić na kolację piękną Włoszkę lub kolegę Włocha poznanego w salonie Ferrari.

Nowoczesna płyta indukcyjna SenseFry to także gwarancja idealnego smażenia potraw, takiego, jakiego możemy być pewni w najlepszej restauracji. Wybieramy potrawę, stopień wysmażenia - można więc pokusić się np. o przygotowanie befsztyka - krwistego lub średnio krwistego. Mięso nie wysuszy się ani nie przypali. Befsztyk musi być krwisty - uważają mieszkańcy Florencji, gdzie od wieków przyrządza się słynne danie bistecca alla fiorentina. Florenccy kucharze powtarzają, że dobrze usmażony kilogramowy kawałek wołowiny to coś więcej niż zwykłe danie, to po prostu stan umysłu. Płyta indukcyjna przez cały czas gotowania lub smażenia utrzymuje więc stałą temperaturę potrawy. W łatwy sposób przygotujemy na niej to, na co mamy ochotę, np. idealnie wysmażone naleśniki lub klasyczną jajecznicę. Pamiętajmy, że każde danie staje się wyjątkowe dopiero w rękach kucharza. Nawet banalna jajecznica nabiera indywidualnego charakteru. Bez względu na to, czy jajka mają być ścięte czy lekko płynne, nowoczesna płyta indukcyjna pomoże każdemu facetowi przygotować jajecznicę mistrzów.

Co więcej, nowoczesne płyty indukcyjne takie jak SensePro Electrolux są wyposażone m.in. w bezprzewodową termosondę, która komunikuje się z płytą za pomocą anteny. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne sterowanie, dzięki czemu możemy uzyskać właściwą temperaturę z dokładnością do jednego stopnia. Po włączeniu programu na wyświetlaczu płyty pojawia się informacja o aktualnej temperaturze wnętrza potrawy, więc możemy na bieżąco ją kontrolować.

Przygotowanie dań upraszcza także funkcja gotowania wspomaganego. Wystarczy kierować się wskazówkami, które pojawiają się na wyświetlaczu płyty indukcyjnej. Na śniadanie podamy więc idealne jajko na miękko, a podczas spotkania ze znajomymi zaskoczymy gości soczystym duszonym mięsem. Najważniejszą i najtrudniejszą rzeczą jest kontrolowanie temperatury podczas gotowania - uważa mistrz kuchni Jamie Oliver. Dzięki nowoczesnym funkcjom płyty indukcyjnej ustawimy ją perfekcyjnie i intuicyjnie.

Innowacyjne zmywanie, które pokochasz

Zrelaksowani, po dobrym obiedzie, możemy zabrać się za sprzątanie. Załadowanie nowoczesnej zmywarki zajmie zaledwie kilka minut. Wybór odpowiedniego programu zmywania będzie prosty. Intuicyjne zmywarki Electrolux podpowiadają, jak zmywać. Koniec z zachlapaną podłogą, smugami na szklankach itp. System QuickSelect zastosowany w zmywarkach do zabudowy to prosty i intuicyjny sposób sterowania. Wystarczy wybrać czas trwania cyklu oraz dodatkowe opcje na dedykowanym panelu ustawień. Całą resztą zajmuje się za nas zmywarka, dopasowując optymalne parametry.

Wszystkie zmywarki ze sterowaniem QuickSelect mają program Machine Care. Dzięki tej opcji urządzenie pozostaje idealnie czyste i pachnące - w jego wnętrzu nie gromadzą się tłuszcz i kamień. Program ten działa przy pustej zmywarce, należy także użyć odpowiedniego detergentu. Machine Care zapewni nam optymalną funkcjonalność sprzętu.

Z kolei technologia AirDry sprawia, że naczynia są idealnie suche. Gdy program zmywania zbliża się do końca i następuje etap suszenia naczyń, drzwi zmywarki uchylają się automatycznie. Dzięki temu zyskujemy naturalną wymianę powietrza. Co ważne, jest to bezpieczne dla naszych mebli kuchennych i do tego energooszczędne.

ComfortLift® opracowany przez specjalistów z firmy Electrolux to pierwsze tego typu rozwiązanie techniczne, które ułatwia dostęp do naczyń w zmywarce. Zmywarka po prostu pomaga w załadunku i wyładunku naczyń. Kosz podnosi się na ergonomiczną wysokość - wystarczy, że odblokujemy uchwyt i lekko go pociągniemy. Dzięki temu nie musimy się niepotrzebnie schylać i obciążać pleców.

Ilu z nas zdarzało się otwieranie urządzenia jeszcze w trakcie trwania programu? Na pomoc przychodzi funkcja TimeBeam®. Czas, który pozostał do końca cyklu zmywania, wyświetla się na podłodze przed zmywarką. Wystarczy jedno spojrzenie w jej kierunku i już wiadomo, kiedy skończy się zmywanie. Czyli siadamy z kawą na fotelu, relaksujemy się i czekamy spokojnie, aż naczynia same się umyją. Ten, kto powiedział, że zmywanie nie jest dla prawdziwych mężczyzn, nie znał się na rzeczy.

Gotowanie w dobrze wyposażonej kuchni to sama przyjemność. Oszczędza się czas, energię - swoją własną i elektryczną. Nie trzeba pilnować kuchenki, garnków ani zmywarki.

Nowoczesne urządzenia AGD sprawią, że potrawy z ulubionej restauracji każdy mężczyzna przygotuje w domu. Prostota działania, innowacyjny design i zaawansowane technologie sprawiają, że płyty indukcyjne i zmywarki Electrolux dopasują się bez trudu do każdej męskiej kuchni.

Advertisement Advertisement Advertisement

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje