Materace Hilding – idealne dla twojej sypialni

Głębokość i długość snu mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia. Jakościowy odpoczynek sprawia, że czujemy się wypoczęci, pełni energii i werwy do działania. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór materaca.

Skutki złego snu

Osoby źle śpiące tyją (przyczyną jest nieprawidłowe wydzielanie insulinopodobnego czynnika wzrostu, który odpowiada za właściwe spalanie tłuszczów i węglowodanów), są bardziej narażone na wystąpienie cukrzycy, tracą chęć do życia, spada im odporność, a do tego u mężczyzn mogą wystąpić problemy z potencją. Przyczyny złego snu bywają różne, prócz chorób somatycznych czy problemów z prawidłowym wydzielaniem melatoniny, czyli hormonu snu, mogą być spowodowane zdecydowanie bardziej prozaicznym czynnikiem - niewygodnym materacem. Na szczęście ten problem łatwo wyeliminować. O naszą higienę snu dba Hilding, producent materaców dostępnych na stronie sennamaterace.pl.

Jak wybrać materac Hilding?

Sprężynowy, piankowy, rehabilitacyjny czy nawierzchniowy, twardy lub miękki, przeznaczony dla alergików, dziecięcy - wybór na rynku jest szeroki, każdy więc może dopasować rodzaj materaca do swoich potrzeb. Pierwszym krokiem powinien być wybór marki. Przejrzyjmy ofertę najbardziej renomowanych producentów, na przykład marki Hilding. Dla osób z problemami kręgosłupa i, ze względu na stan zdrowia, narażonych na odleżyny zaleca się zakup specjalistycznego materaca rehabilitacyjnego lub medycznego. Materace dziecięce wykonane są z materiałów antyalergicznych i posiadają rygorystyczne atesty bezpieczeństwa. Czego szukać do własnej sypialni? Do wyboru mamy materace sprężynowe lub piankowe. Warto zwrócić uwagę na najnowszą technologię zastosowaną w tych ostatnich - wkład z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepła naszego ciała dopasowuje się do sylwetki, delikatnie nas otulając. Z kolei pary zadowolone będą z materaca sprężynowego kieszeniowego, który eliminuje różnice w ciężarze leżących na nim osób. Znajdzie się również rozwiązanie dla tych, którzy kupili już łóżko lub kanapę, nie są jednak zadowoleni z jakości - marka Hilding oferuje cienkie materace nawierzchniowe, dzięki którym za niewielką cenę znacznie podniesiemy standard snu.

Zakup materaca - na co zwracać uwagę?

Twardość materaca zależy od naszej wagi, ale także preferencji. Niektórzy lubią, gdy łóżko ich otula do snu, inni wolą stabilne podparcie dla kręgosłupa. Marka Hilding przygotowała więc 10-stopniową skalę twardości, dzięki której każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oddzielna skala istnieje dla osób ważących powyżej 80 kg. Można również wybrać materac o dwóch różnych twardościach po obydwu stronach. Dobrej jakości podłoża do snu mają siedem zróżnicowanych stref twardości na powierzchni, by odpowiednio dopasować się do naszej budowy anatomicznej. Zwracajmy także uwagę na to, czy wkład posiada odpowiednie profilowanie i nacięcia umożliwiające wentylację. Pokrowiec powinien mieć właściwości antyalergiczne oraz dobrze absorbować wilgoć. Równie ważna jest możliwość zdjęcia go i wyprania w domowej pralce. Jeśli zdecydujemy się na materac piankowy, zwróćmy uwagę na sprężystość i plastyczność. Powinien idealnie dopasowywać się do ciała użytkownika. Przydatną cechą materaca jest też jego elastyczność, która pozwala regulować podgłówek i podnóżek - ta funkcja przede wszystkim przydaje się osobom, które ze względu na chorobę lub podeszły wiek, korzystają z regulowanych stelaży. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie materaca podczas transportu. Powinien być przewożony na płasko w tekturowym kartonie.

 

Dowiedz się więcej na temat: sen | Materac | Materace | spanie | piankowy | kieszeniowy | komfort | dom | wyposażenie

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje