Reklama

Jak wydłużyć optycznie sylwetkę, aby wydawać się wyższym?

Nie jest to trudne, ani wymagające. Każdy mężczyzna, któremu natura pożałowała centymetrów może ją nieco oszukać.

Wzrost może znacząco wpływać na postrzeganie spotkanej osoby. Dzieje się tak zarówno w sytuacjach oficjalnych, jak i życiu prywatnym. Choć badania wykazują, że wysocy mężczyźni są postrzegani jako bardziej atrakcyjni, inteligentni i godni zaufania, wrażenie to da się zatrzeć pewnością siebie, rzeczywistymi kompetencjami i kilkoma sztuczkami. O ile kilogramy można zrzucić, masę mięśniową odpowiednio zbudować, tak praktycznie niemożliwym jest dodanie sobie centymetrów. Jak sprawić, żeby kobiety na patrzyły z góry, a koledzy nie szukali cię pod blatem baru? 

Reklama

Wielu niskich mężczyzn posiada kompleksy związane ze wzrostem. Czuje się nieswojo w towarzystwie wyższych osób, zwłaszcza podczas pierwszego spotkania. Pierwsze wrażenie mogą zmienić przede wszystkim ubrania. Dzięki nim można sprawić, że niewysoka osoba zyska kilka centymetrów. Zaczynając od góry sylwetki, centymetrów dodają kapelusze. 

Bardzo dobrym wyborem będą kapelusze z niską sztywną główką, średniej szerokości rondem i wąskim paskiem. Szeroki pasek i wysoka główka przytłoczy sylwetkę i wytworzy kuriozalne wrażenie wielkiej głowy. Dlatego lepiej nie zakładać wysokich stetsonów, homburgów, czy fedor w stylu Indiany Jonesa, który nosił fedorę z szerokim paskiem i wysoką główką. Idealne będą brązowe fedory typu sharps, czy niskie, australijskie akubry. 

Koszulki, paski i kratki


Niscy mężczyźni posiadają naturalną tendencję do łatwej rozbudowy klatki piersiowej, co można łatwo wykorzystać, zwłaszcza jeśli uda się pozbyć brzuszka - on najbardziej skraca sylwetkę. Jak akcentować swoje atuty? Lepiej wyglądają bardziej dopasowane koszulki, koszule czy bluzy, niż luźne. Dzięki nim sylwetka wydaje się większa, potężniejsza a sam człowiek poważniejszy. 

Należy jednak pamiętać, że nie mogą to być pierwsze lepsze koszulki. Trzeba zapamiętać kilka zasad. Po pierwsze koszule nie mogą mieć poprzecznych pasków, ani grubej kratki. Poszerzają one optycznie sylwetkę, równocześnie skracając ją. Najbardziej bezpieczne będą pionowe, wąskie paski, lub całkowita z nich rezygnacja. Jednokolorowe ubrania o jaśniejszych odcieniach, a przynajmniej jaśniejszych niż spodnie. Jeśli jaśniejsza koszulka, czy koszula albo sweter przykują uwagę rozmówcy, to mniej on zwróci uwagę na wzrost. 

Najważniejszą zasadą w doborze stroju jest unikanie poziomego dzielenia sylwetki. Dzielą ją nie tylko paski na koszuli, ale też pasek w spodniach, albo zbyt duży kontrast kolorystyczny. Drastycznie skracają one sylwetkę. Z tego powodu spodnie powinny być w tym samym, lub nieco ciemniejszym kolorze. Tak samo jak pasek, czy buty. I co najważniejsze: zapomnijmy o spodniach odkrywających kostki i sięgających do połowy łydki. 

Buty

Dobrze by było, gdyby buty były w tym samym, lub nieco ciemniejszym kolorze niż spodnie. Jeśli już mowa o butach, one mogą nie tylko wizualnie wydłużyć sylwetkę, ale także faktycznie dodać centymetrów. Nie byłaby to żadna nowość dla mężczyzn. W XVI wieku obcasy zostały dodane do męskich butów. Głównie pracowników rzeźni i garbarni, aby nie brodzili w odpadach. W następnych dziesięcioleciach obcasy trafiły także na kobiece buty. Strąciła je dopiero rewolucja francuska, która miała zrównać wszystkich ludzi. Oberwało się także obcasom. 

Na męskie buty obcasy wróciły w szalonych latach 70. Koturny czy słupki na męskich nogach nikogo nie dziwiły. Dziś już mogą. Stąd wszelkiego rodzaju wkładki i niecodzienne buty z ukrytym koturnem. W takich butach specjalny obcas jest sprytnie schowany w podeszwie, a obuwie wizualnie niczym nie różni się od standardowych modeli ze sklepu obuwniczego. Można kupić zarówno modele sportowe, jak i eleganckie, wyjściowe. Takie buty zachowują naturalne proporcje, a pozwalają dyskretnie dodać nawet do 12 cm wzrostu.

 

Jedną z firm produkujących tego typu obuwie jest Faretti, której buty są opracowane tak, aby zachowywały maksimum komfortu podczas noszenia, a jednocześnie, tak aby wyjątkowy patent podwyższający stopę umieszczony w środku buta pozostał całkowicie niedostrzeżonym przez innych. Dzięki temu producent gwarantuje dyskrecję. Buty Faretti robione są ręcznie z najwyższej jakości naturalnych skór cielęcych i bydlęcych. Produkt można kupić w sklepie internetowym firmy, który znajduje się pod adresem https://faretti.pl/. Na stronie można znaleźć wszystkie ważne informacje dotyczące produktów, w tym także tabele rozmiarów i liczne zdjęcia.

Każda z tych sztuczek może wizualnie, albo faktycznie dodać centymetrów i poprawić samoocenę oraz pewność siebie. Nie wymagają specjalnych zabiegów i ogromnych nakładów finansowych, a potrafią wiele zmienić.

 

 

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje