3 proste i szybkie sposoby na pozyskanie dodatkowej gotówki

Czasami zdarzają się różne sytuacje losowe, które powodują dziurę w naszym domowym budżecie. Może to być chociażby awaria jakiegoś sprzętu podstawowego użytku, czy inne nieplanowane wydatki. Jeżeli zależy Ci na szybkim podreperowaniu swojej sytuacji finansowej – możesz skorzystać z jednego z zaproponowanych przez nas sposobów! 

Fakt, że potrzebujemy dodatkowej gotówki jest całkowicie naturalną sytuacją, a dziura w domowym budżecie może dopaść każdego. W końcu większość z nas nie jest przygotowana na to, że na przykład pralka nagle przestanie działać. I wówczas nie masz innego wyjścia, jak tylko sprzęt wymienić na nowy, lub zdecydować się na jego naprawdę. I bez względu na to, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz - będzie to wymagało gotówki. Sprawdź trzy sposoby, dzięki którym będziesz w stanie szybko doładować swoje konto.   

1. Pożyczka gotówkowa od najbliższych  

Pierwszym sposobem na to, żeby szybko pozyskać dodatkową gotówkę jest pożyczka od bliskiej nam osoby - członka rodziny, czy znajomego. Z tym jednak nie zawsze jest łatwo. Chociażby dlatego, że rzadko mamy wiedzę o tym, czy dana osoba sama jest w na tyle dobrej sytuacji finansowej, żeby być w stanie udzielić nam pożyczki. 

Nie zawsze również komfortowo czujemy się z tym, że musimy się przed drugą osobą przyznać do tego, że potrzebujemy pieniędzy. Chociaż nie powinniśmy w ten sposób podchodzić do tematu pożyczki to niestety zdarza się, że myślimy o tym w ten sposób. Czasami pojawiają się również obawy o to, że fakt pożyczki zostanie nam wypomniany w sytuacji niezgody z drugą osobą - to też nie jest dobre podejście, dlatego nie warto sobie na nie pozwalać.   

Jeżeli jednak znamy osobę, która bez problemu będzie w stanie pożyczyć nam dodatkową gotówkę, to warto rozważyć taką opcję. Niewątpliwie jest to sposób na szybką pożyczkę, bo może wystarczyć zaledwie jeden telefon, a pieniądze zostaną przelane na nasze konto. Trzeba jednak pamiętać, żeby pożyczać zawsze od naprawdę zaufanej osoby.  

2. Pożyczka w lombardzie  

Na początku warto sobie odpowiedzieć na pytanie o to, na jakiej właściwie zasadzie działają lombardy - musimy w końcu wiedzieć, na co się decydujemy. Pożyczka w lombardzie polega na tym, że otrzymujemy pieniądze w zamian za zastaw jakiegoś przedmiotu, który jest naszą własnością. Jak to działa? Udajemy się do wybranego przez nas lombardu z przedmiotem, który możemy zastawić, sporządzamy umowę i otrzymujemy gotówkę. 

Jeżeli pożyczona kwota zostanie spłacona, to zastawiony przedmiot wróci w nasze ręce. Jeżeli nie - stanie się on własnością pożyczkodawcy. Musimy się liczyć z tym, że pożyczka będzie oprocentowana, czyli będziemy musieli oddać więcej pieniędzy, niż pożyczyliśmy. Wartość przedmiotów zastawionych w lombardzie jest również często zaniżana - nawet o ponad połowę. Dlatego na takie rozwiązanie warto jest postawić w ostateczności.   

3. Krótkoterminowe pożyczki online   

Dobrą odpowiedzią na nieplanowane wydatki są pożyczki online. To bardzo wygodne rozwiązanie z prostego powodu - żeby pożyczyć pieniądze wystarczy nam urządzenie z dostępem do Internetu. Cały proces wnioskowania o pożyczkę zajmie nam zaledwie kilka minut -na stronie www wybieramy kwotę i czas, na jaki chcemy pożyczyć, wypełniamy prosty formularz rejestracyjny, a decyzję kredytową poznamy w ciągu zaledwie kilku minut. Korzystając z usług niektórych firm oferujących pożyczki online, na przykład SMART pożyczki, mamy możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Czyli oddajemy dokładnie tyle, ile zdecydowaliśmy się pożyczyć. Korzystając z takiej oferty możemy pożyczyć maksymalnie 3000 zł na okres 30 dni. Pożyczka nie będzie się wiązała z żadnymi kosztami, jeżeli zwrócimy ją przed upływem terminu spłaty.   

Szybka pożyczka przez Internet jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które nie chcą się decydować na pożyczkę od najbliższych i nie chcą zastawiać swoich rzeczy w lombardzie. Pożyczanie online jest łatwe, szybkie i bezpieczne - decydując się na pożyczkę zawieramy umowę z legalnie działającą firmą pożyczkową.   

Jeżeli dopadły nas nieplanowane wydatki i szybko potrzebujemy gotówki, to mamy kilka opcji. To, na jaką się zdecydujemy zależy nie tylko od naszych potrzeb, ale również możliwości. Warto jednak zastanowić się nad każdym z tych wariantów, żeby wybrać najwygodniejsze rozwiązanie.   

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje