Reklama

Terkotanie młynków, zapach kadzideł

Moje wątpliwości zostały rozwiane po pierwszym dniu, gdzie zafundowano nam dwa treningi.

Jan Peszek był wspaniały. Próbował, próbował i ćwiczył na równi z niemal dwukrotnie młodszymi facetami.

Reklama

Poranny trening u stóp dwóch potężnych i wyschniętych drzew. Ziemia udeptana. Widać, że nie jesteśmy tu pierwsi. Widok na góry. Niezwykła sceneria.

Nasz instruktor ma 18 lat, ale od 6 roku życia przygotowywany jest do roli "monk warrior". Spokojnie nas rozgrzewa i zagania do formy. Powtarzamy w nieskończoność bloki, ciosy. Niewątpliwe wyglądamy dość... zabawnie, ale nie brakuje nam zapału.

Pod wrażeniem

Trening popołudniowy to fantastyczne przeżycie estetyczne. Ian Huan (instruktor) prowadzi nas dalej w góry. Pniemy się wysoko po kamiennych schodach. Dochodzimy do świątyni w lesie. Najpierw krótkie zwiedzanie. Składam pokłon przed gigantycznym cisem posadzonym 1000 lat temu przez jednego z oświeconych mnichów, przyglądam się zarośniętym dachom, czerwonym murom. Słychać terkotanie młynków, czuć zapach kadzideł. Nie ma turystów. Miejsce organicznie rytualne.

Stajemy na jednym z tarasów pośród tych wszystkich niezwykłych widoków. Zaczynamy trening. Wypijam dwa litry wody. A Jan znowu daje sobie radę. Jestem pod wielkim wrażeniem. Przed nami jeszcze wieczór medytacji w głównym klasztorze.

Moment, w którym chodzimy wokół świątyni, po zewnętrznej linii czerwonych kolumn, razem z całą wspólnotą, pozostanie w mojej pamięci na bardzo długo. Cisza i tylko szuranie miękkich pantofli po kamiennej podłodze.

Mocne postanowienie

Potem zaproszeni zostajemy do pomieszczenia. Medytacja, modlitwa trwa około godziny, kończy się podaniem ciepłego napoju (chyba ryżowego). Wracamy do hotelu oszołomieni ilością wrażeń.

Nie ukrywam, że z lękiem patrzę na zbliżający się poranek. Nie wiem, czy będę w stanie poruszyć jakąkolwiek częścią mojego ciała. Obiecuję sobie, że bez względu na stan cielesny, nie zdezerteruję.

Główny Łaziebny

Czytasz relację z wyprawy śladami Bruce'a Lee - zobacz więcej

Już dzisiaj możesz kupić bilety na spektakl "Wejście Smoka. Trailer" w krakowskim teatrze Łaźnia Nowa - sprawdź szczegóły

Łaźnia Nowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje