Reklama

Mężczyzna na wakacjach

Jeśli na wakacje wybierasz się ze swoją partnerką, ona z pewnością zadba o to, abyś miał wszystko, czego potrzebujesz i odpowiednio się przygotował do urlopu. Jeśli jednak jesteś zdany tylko na siebie, poznaj zasady komfortowego wypoczynku.

Nawet jeśli urlop osłodzi ci nowo poznana seksowna sąsiadka z pokoju obok, na pewno nie będzie dbała o to, czy masz odpowiedni krem do opalania i okulary, które nie tylko zaciemniają pole widzenia, ale naprawdę chronią oczy.

Reklama

Słońce - przyjaciel i wróg

Urlop bez słońca? Nie, to niemożliwe. Opalenizna jest modna, dodaje atrakcyjności i zdrowego wyglądu, odejmuje lat. Kochają ją nie tylko kobiety, a mężczyźni kochają ją nie tylko u kobiet. I choć pewna dawka słońca (witaminy D) jest nam potrzebna, to ze słońcem nie ma żartów.

Na słońcu przebywaj stopniowo coraz dłużej, w pierwszym dniu nie siedź na plaży od rana do zmierzchu. Do końca urlopu unikaj słońca między godziną 11. a 15. Postaw raczej na aktywny wypoczynek, jak na przykład sporty plażowe czy wodne niż na wylegiwanie się na piasku. Ale najważniejsze - pamiętaj, że kremy do opalania z filtrami ochronnymi nie są tylko dla kobiet! Warto wydłużyć nieco czas pojawienia się złocistej, pięknej opalenizny, bo stawka jest wysoka. Spieczenie się na raka jest niezdrowe i niemodne, świadczy o naszym nieuświadomieniu i nieodpowiedzialności.

Jeśli twoja skóra jest jasna, z trudem się opalasz, często zmagałeś się z poparzeniem słonecznym, a do tego pogoda sprzyja lub jesteś w ciepłych krajach - zaopatrz się w krem z faktorem o wartości SPF od 30 w górę. Jeśli masz ciemną karnację, jesteś typem południowym i nie jesteś bardzo wrażliwy na słońce - możesz kupić krem faktorem 20.

Alergik na plaży

Jeśli jesteś alergikiem, niestety nie uciekniesz przed przykrymi dolegliwościami, ale możesz je zmniejszyć. Nie opalaj się na trawie, a zawsze nad wodą i na piasku. Raczej decyduj się na leżak, a nie na koc. Planując wakacje skłaniaj się ku morskim kurortom, a nie na przykład jeziorom czy górom. Przestrzeń wody i piasku sprawia, że pyłków jest tam mniej. Jeśli masz alergię na słońce, także pomogą ci kremy z filtrami ochronnymi.


Depilacja - rzecz niemęska

Depilowanie klatki piersiowej czy pleców wciąż uważane jest przez niektórych za niemęskie. Dlatego rzadko spotyka się mężczyznę z wydepilowanym ciałem. Jednak niektórym przeszkadza nadmiar włosów i chcieliby się ich pozbyć, szczególnie, kiedy mają się pokazać na plaży.

Jeśli nie chcesz skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego, gdzie specjalistka od początku do końca zadba o twój komfort i dobry wygląd albo w pobliżu twojego domu nie ma takiego, musisz sam przeprowadzić zabieg depilacji w domu.

Najczęściej mężczyznom poleca się kremy do depilacji lub woski. Depilacja chemiczna (krem, który rozpuszcza włosy nawet do 1 milimetra pod skórą) jest wygodna, bezbolesna, ale niezbyt trwała. Wybierz krem lub piankę dla skóry delikatnej. 24 godziny przed użyciem zrób test na alergię. Posmaruj małą powierzchnię skóry w dowolnym miejscu, zmyj krem po kilku minutach i odczekaj czy nie ma reakcji uczuleniowej (swędzenia, pieczenia).

Wosk jest metodą dużo trwalszą, ale dość bolesną. Rozgrzany plaster przykładasz do powierzchni, z której chcesz usunąć owłosienie, następnie musisz odczekać czas zalecany przez producenta, po czym zdecydowanym ruchem odrywasz wosk z włosami. Kobiety często stosują tę metodę, choć lojalnie uprzedzają: bardzo boli.

Okulary i nakrycie głowy

Okulary to nie tylko ozdoba czy wyznacznik stylu, jaki preferujesz. To ochrona oczu. Dlatego wybieraj szkła, które chronią oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (zawierające filtry UV) oraz odpowiedni stopień zaciemnienia. Stopień ten oznaczany jest w skali 0 - 4, gdzie 4 oznacza bardzo mały procent przepuszczania światła widzialnego. W takich na pewno możesz wygrzewać się na plaży, ale nie możesz prowadzić w nich samochodu. Czapeczki, kapelusze, daszki - konieczne, jeśli przebywasz w gorącym kraju.

Tak odpowiednio zabezpieczony, możesz wypoczywać i cieszyć oko otaczającymi cię długonogimi plażowiczkami.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: okulary | Phoenix Suns | Słońce | urlop | wakacje | krem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje