Reklama

Marillion: Koncertowa frajda

24 października ukazała się koncertowa płyta Marillion "Marbles Live". To zapis dwóch koncertów z londyńskiej hali "Astoria", z 10 i 11 lipca 2004 roku.

Wówczas Brytyjczycy promowali swoją ostatnią studyjną płytę "Marbles". Wcześniej materiał z tych występów ukazał się na DVD, jako "Marbles On The Road", ale Pete Trewavas, basista Marillion, w rozmowie z INTERIA.PL przekonuje, że jest sens wydania go także na płycie CD.

Reklama

Zdaniem Trewavasa, warto Marillion zobaczyć na żywo. Dla tych, którzy do tej pory nie mieli takiej okazji, pozostają właśnie płyty koncertowe, jak właśnie "Marbles Live".

- Dla mnie granie koncertów jest na pierwszym miejscu w muzyce. Uwielbiam występować przed ludźmi, to naprawdę wielka frajda. Dla mnie Marillion zawsze był zespołem koncertowym. Kiedy widzisz nas na żywo, to muzyka z płyt nabiera większego sensu - przekonuje basista Marillion.

- Tamten koncert był naprawdę dobry i dobrze nagrany. Dlatego zdecydowaliśmy się go wydać także na CD. Chcieliśmy żeby był tani, żeby więcej ludzi mogło go kupić. Poza tym wielu ludzi chcieliby mieć ten materiał także jako soundtrack - nie tylko móc go oglądać w telewizji, czy na komputerze, ale także zabrać ze sobą i posłuchać np. w samochodzie, czy w discmanie - twierdzi Trewavas.

- Praca w studiu, pisanie i tworzenie muzyki także sprawia mi wiele przyjemności, ale jednak dobrze jest wyruszyć potem z trasą. Tak jak to było w przypadku "Marbles" - wielkie koncerty, tournee po Europie, ponowny przyjazd do Polski - muzyk z dużym sentymentem wspomina występy w naszym kraju.

Przypomnijmy, że w ramach trasy "Marbles", w maju 2004 roku grupa dała koncerty w Bydgoszczy i Krakowie. W grodzie Kraka zespół wystąpił dwukrotnie, w tym raz z darmowym, akustycznym koncertem na Rynku Głównym.

- Polska publiczność jest wspaniała - z szczerością mówi Trewavas.

Na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć koncertowy teledysk do utworu "The Damage". Patronem medialnym "Marbles Live" jest INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Live

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje