Cztery typy facetów po przejściach

Związanych z pojawieniem się w ich życiu dziecka. Przedstawiamy typy ojców według magazynu "Men's Health". Sprawdź, którym jesteś, albo - zastanów się, którym się staniesz.

Ojciec niedostosowany

Reklama

Kiedyś był fajnym kumplem, z którym chodziło się na piwo i oglądało mecze. Był zabawny, wyluzowany i nie odpuszczał żadnej imprezy. Teraz skończyło się. Nie ma już tego kolesia. Zamiast niego pojawił się niedogolony smętas w niewyprasowanej koszuli.

Kiedy udaje ci się wyciągnąć go na piwo, to albo marudzi, albo milczy i wzdycha, a na koniec upija się na smutno.

Jeżeli tak się składa, że to twój portret, nie martw się. 95 proc. młodych ojców wychodzi z poporodowej depresji po około 9 miesiącach, kiedy już zaczynają się regularnie wysypiać po 7 godzin.

Tatomam

To niesamowite. Do niedawna był normalnym facetem, który interesował się piłką, godzinami rozmawiał o samochodach, a potem nagle coś się stało z jego hormonami.

Starannie ogląda jajka w supermarkecie, czy są aby z hodowli organicznej, może godzinami dyskutować na temat przewagi nosidełka nad tradycyjnym wózkiem - ze względu na rozwój więzi emocjonalnej z dzieckiem.

Jeżeli nie masz czasu doczytać tego do końca, bo właśnie lecisz z bobasem na zajęcia jogi dla dzieci, przypominamy - jesteś prawdziwym facetem!

Ojciec, który nie powinien nim zostać

Dla większości DOBRYCH ojców dziewięciomiesięczny okres ciąży partnerki to czas refleksji i psychicznego przygotowania się do nowej roli. Ten typ natomiast wykorzystał go na nieustającą balangę.

Fakt pojawienia się dziecka niewiele zmienił w jego zwyczajach. Stara się zresztą nie rozpowszechniać tej informacji zbyt szeroko. W nielicznych chwilach wyrzutów sumienia mówi sobie, że np. Steve Tyler czy Keith Richards też byli kiepskimi ojcami, a mimo to, proszę bardzo, jakie mają piękne córki.

Ojciec doskonały

Patrząc na niego, możesz odnieść wrażenie, że bycie ojcem to najfajniejsza rzecz na świecie. Porównywalna z awansem bądź podwyżką. Od razu kupuje rodzinnego vana z wszelkiego rodzaju udogodnieniami i odtwarzaczem DVD dla dzieci. Oraz całe mnóstwo innych mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów dla rodziców.

Radzi sobie doskonale ze wszystkimi ojcowskimi obowiązkami, a szeroki uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Jeżeli nim nie jesteś, prawdopodobnie go nienawidzisz.

Dowiedz się więcej na temat: facet | Ojców | Men's Health | ojciec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje