Reklama

Chińska amnezja

Naszym przewodnikiem po Hongkongu jest Krzysztof Kmin. Zna tutaj każdy kąt, bo od czterech lat zamiast śledzików i bigosu jada tofu i inne przysmaki kuchni azjatyckiej.

Wybrał wolność tropików, a my dzięki temu nie tracimy czasu na orientowanie się w terenie. Lokacje, wywiady i wszelkie inne ślady Bruce'a Lee bez jego pomocy pozostałyby w sferze marzeń.

Reklama

Pekin Road to ulica, po której rykszą jechał na statek Rooper. Wszystko jest już inne niż w filmie. Ale miejsce zostało zlokalizowane po istniejących tu od lat tych samych knajpkach. Podróżowaliśmy już wszystkimi środkami lokomocji: piętrowym autobusem, piętrowym tramwajem, metrem, promem i taksówką. No cóż, rykszy nie znaleźliśmy, bo już nie jeżdżą po Hongkongu, więc Janek zatrudnił Błażeja.

Tutaj w okolicy mieści się słynne studio Golden Harvest, które produkowało pierwsze filmy Bruce'a Lee. Pomimo usilnych zabiegów, odmówiono nam wejścia. Nie ma czego żałować - stara siedziba, gdzie kręcono niektóre sceny "Wejścia smoka ", została wyburzona pod apartamentowce. Teraz Golden Harvest zajmuje się głównie dystrybucją i mieści w kilku biurowych pokoikach. Nikt nic nie pamięta, albo nie chce pamiętać...

Główny Łaziebny

Czytasz relację z wyprawy śladami Bruce'a Lee - zobacz więcej

Łaźnia Nowa

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: amnezja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje