Reklama

The Order of Yoni: Polskie piwo o aromacie waginy

Polacy wpadli na naprawdę dziwny pomysł... /123RF/PICSEL

Lubisz dobre piwko? Lubisz kobiety? Tak jak większość z nas. Jeden z polskich browarów postanowił połączyć obie te pasje i stworzył piwo z... bakteriami z waginy.

Reklama

Moda na piwo z lokalnych, rzemieślniczych browarów trwa w najlepsze. Ich producenci prześcigają się w pomysłach już od kilku lat i kiedy wydawać by się mogło, że wymyślono już wszystko, Polacy potrafią zaskoczyć.

Reklama

Nasi krajanie z browaru The Order of Yoni (ang. Zakon Yoni, słowo "yoni" w sanskrycie oznacza kobiece narządy płciowe) postanowili stworzyć złocisty trunek z domieszką kobiecości. Dosłownie.

Inspiracją pomysłu były ponoć lekko kwaskowate piwa belgijskie. Za kwaśny smak odpowiadają w nich bakterie kwasu mlekowego. Te z kolei powstają między innymi w pochwie. Zakon Yoni wykorzystał tę wiedzę i poprosił o próbki dwie polskie modelki, przedstawione jako Paulina i Monika.

Wymazy użyto do zakwaszenia brzęczki przed fermentacją i tak powstało piwo o aromacie kobiecości.

Produkt można dostać w kilku miejscach w Polsce - najlepiej sprawdzić to na stronie browaru. Według producentów ma kosztować 25 złotych za butelkę. Czy to dużo, czy mało za spróbowanie czegoś nowego, to już wasza decyzja.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje