Reklama

Rocket Fuel i inne naprawdę męskie drinki

Czy prawdziwi mężczyźni piją drinki? Powszechnie uważa się, że drinki to domena kobiet. Piją słabe, słodkie soczki, w których nie czuć alkoholu. Do mężczyzn należy żłopanie piwa i wódki. Jednak czasem warto poeksperymentować. Zwłaszcza, że mieszając różne wódki można osiągnąć niesamowite efekty.

Wbrew pozorom facet nie jest skazany tylko i wyłącznie na piwo. Czasem nawet nie wypada pić zwykłego "małego jasnego", choć ostatnio na polskim rynku pojawiły się gatunki piwa, które zasługują na uwagę i docenienie nawet na salonach.

 Ale co robić, gdy jesteśmy na jakimś poważnym i ważnym spotkaniu, czy przyjęciu, a za winem nie przepadamy? Zostają nam drinki. I to nie tylko najprostsze, jak wódka z sokiem, czy whisky z colą.

Reklama

Właśnie whisky i wódka to najbardziej męskie napoje alkoholowe. Na ich podstawie można zrobić całe mnóstwo drinków, po których nikt nie będzie mógł nam zarzucić, że są babskie.

Whisky można śmiało pić z colą i lodem, ale to dotyczy tylko tych tańszych gatunków. Droższe lepiej pić jedynie z lodem lub odrobiną wody sodowej. Oczywiście najlepiej pić czystą.

Na bazie whisky powstała cała masa drinków, z których jednym najpopularniejszy jest Highlander. Aby go zrobić potrzebujemy 40 ml whisky, 40 ml ginu i jedną, jedyną oliwkę. Do szklanki wrzucamy lód, oliwkę i zalewamy to alkoholami. Drink gotowy.

Równie popularny jest Manhatan. Aby go przy­go­to­wać potrze­bu­jemy 50 ml whisky, 20 ml słod­kiego, czer­wo­nego wermutu i parę kropli ango­stury. Podaje się go w kieliszku koktajlowym, przez co może wyglądać trochę mało męsko. Ale co tam! Daje radę.

Kolejnym znanym drinkiem jest Old Fashioned. Robimy go z 40 ml whisky, małej ilości wody, angostury i kostki cukru.

Polacy to ponoć mistrzowie w pędzeniu wódki. Na podstawie tego alkoholu zostało wymyślonych sporo znanych drinków. Wystarczy wspomnieć Tatankę, czyli żubrówkę z sokiem jabłkowym i odrobiną cynamonu.

Jednym  z najprostszych drinków z wódką jest Czarny Rosjanin. Wystarczy mieć szklankę, 40 ml wódki, 20 ml likieru Kalhua i kilka kostek lodu. Wszystko wrzucamy do szklanki i gotowe.

Mimo, że jeszcze jest lato, warto wspomnieć o Krupniku. Drinku, który jest robiony na ciepło. Jest to bardzo stary przepis napitku robionego na miodzie. Aby go przygotować potrzebujemy 70 ml wódki, 60 ml miodu, ok. 70 ml wrzątku, 2 goździki, trochę cynamonu, gałki muszkatołowej i cukru waniliowego.  Wszystko to razem podgrzewamy i rozlewamy do szklanek.

Jeśli naprawdę chcecie się załatwić i poczuć bardzo męsko, to proponujemy bardzo mocny drink z Australii. Rocket Fuel to typowo męski drink. Jest jak w starym góralskim dowcipie. Wypijecie "dwa, góra cy". Składa się z rumu, ginu, wódki, tequili w proporcjach po 30 ml i 60 ml lemoniady. Do tego warto dodać lód i cytrynę. Skuteczność gwarantowana i gwarantowana przez nasz zespół redakcyjny!

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: whisky | drink | alkohol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje