Reklama

Polacy najchętniej pójdą na piwo z... Robertem Biedroniem

W rankingu wygrał Robert Biedroń /123RF/PICSEL

Robert Biedroń, Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski - z tymi politykami Polacy najchętniej napiliby się piwa. W ogólnopolskim badaniu "Z kim na piwo" Grupa Żywiec sprawdziła, z którymi prezydentami i kandydatami na prezydentów polskich miast najchętniej wybralibyśmy się na szklaneczkę złocistego napoju.

Pierwsze miejsce w najnowszej edycji badania zajął prezydent Słupska Robert Biedroń, którego wskazało aż 32 proc. respondentów. Podium uzupełnili kandydaci na prezydenta stolicy - Patryk Jaki, z wynikiem 15 proc. oraz Rafał Trzaskowski, zdobywając 13 proc. głosów.

Pierwsza dziesiątka

Reklama

Kolejne miejsca w badaniu zajęli politycy związani z Krakowem - chęć wypicia piwa z Małgorzatą Wassermann, kandydatką na prezydenta Miasta Królów zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a z Jackiem Majchrowskim, obecnie pełniącym to stanowisko - 10 proc. z nich. Co dziesiąty respondent wskazał także prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. 

Na siódmej pozycji z wynikiem 9 proc. znalazła się Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, a tuż za nią obecnie urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz, także otrzymując 9 proc. głosów. Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno Sławomir Nitras, kandydat na prezydenta Szczecina (7 proc.), Piotr Adamowicz, prezydent Gdańska (7 proc.) oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (6 proc.).

Prezydenci i kandydaci

Wyniki samorządowej edycji rankingu wskazują też, że chociaż Polacy w większości chcą wychylić kufel z obecnie urzędującymi prezydentami miast, to kandydaci na prezydentów (Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski oraz Małgorzata Wassermann) cieszą się szczególnym zainteresowaniem zajmując miejsca w czołówce rankingu. 


INTERIA/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje