Reklama

Wzwód permanentny to nie jest powód do dumy

Wydawałoby się, że impotencja stanowi dla mężczyzny ogromny problem. Niestety równie wielkim problemem jest stały wzwód, którego nie można w żaden sposób poskromić.

Priabizm jest to choroba, która objawia się długotrwałą i bolesną erekcją, której nie można w żaden sposób kontrolować. I co gorsza, nie jest ona spowodowana erotycznym pobudzeniem. Jej przyczyna jest bardziej skomplikowana. W tym przypadku idzie o uszkodzenie odpływu krwi i zaburzenia w jej krążeniu.

Reklama

Jest kilka przyczyn tej nietypowej choroby. Priapizm może być wynikiem raka cewki moczowej, lub efektem zażywania specyficznych leków. Zwłaszcza tych, które bezpośrednio wpływają na układ moczowo-rozrodczy.

Jeśli ktoś stosuje silne leki w czasie leczenia impotencji, zwłaszcza jeśli dawka jest zbyt duża, to może to objawiać się permanentną erekcją. Podobnie działają niektóre leki na depresję.

Poważną grupę zagrożonych osób stanowią mężczyźni, którzy cierpią na choroby związane z krzepnięciem krwi lub mają problemy z elastycznością czerwonych krwinek. Jak widać zagrażają im nie tylko zatory w pobliżu serca, ale także penisa.

Jeśli więc zauważysz niezwykły, dziwny ból w czasie erekcji, nawet się nie zastanawiaj, tylko skontaktuj się z lekarzem. To mogą być pierwsze oznaki i jeśli je zlekceważysz może okazać się, że układ krwionośny będzie na tyle uszkodzony, że pozostaniesz trwale niezdolny do erekcji.

Ratunek

Istnieją różne metody leczenia, które zależą od przyczyn choroby. Zazwyczaj przepływ krwi zmniejsza się na skutek zimnych okładów. Przeprowadza się również badania rentgenowskie, aby sprawdzić tętnice i w razie potrzeby je udrożnić. Kiedy już ratunku praktycznie nie ma konieczna jest operacja podwiązania tętnicy.

Z drugiej strony trzeba zadbać, żeby przepływ krwi w penisie był jak najbardziej swobodny. Krew jest pobierana z ciał jamistych, gdzie jest uwięziona, a przepływ jest udrażniany za pomocą skalpela. Czasami wszczepia się zastawki pomiędzy ciałami jamistymi penisa, a żyłami.

Wakacyjne zagrożenia

Niekończąca się erekcja może też być spowodowana ukąszeniem chrząszcza, którego można spotkać w basenie Morza Śródziemnego, także wylatując na wakacje na europejskie wybrzeża należy uważać w trawiastych miejscach, a przy problemach z erekcją natychmiast zgłosić się do lekarza.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: priabizm | zdrowie | seks | podniecenie seksualne | zaburzenia wzwodu | impotent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje