Reklama

Tymczasowy wegetarianizm - czym to się je?

Smukła sylwetka, zdrowie - powodów, dla których rośnie zainteresowanie wegetarianizmem jest wiele. Jak wskazują badania, w ciągu roku liczba osób, które na jakiś czas podejmują dietę wegetariańską wzrosła o 40 proc.

Reklama

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które przechodzą na dietę wegetariańską, chcąc w ten sposób "oczyścić" organizm i nauczyć się kilku zdrowych nawyków żywieniowych. Dlatego też, jak wskazują badania, wzrasta liczba osób, które nawet, jeśli nie są skłonne rozstać się z mięsem na stałe, chętnie decydują się na tymczasową dietę wegetariańską.

Reklama

Amatorzy diety roślinnej, wskazują, że najczęstszą motywacją do podjęcia diety wegańskiej jest chęć utraty kilku kilogramów. Nie brakuje również osób przekonanych, że taki sposób odżywiania jest zdrowszy.

Część zwolenników wegetarianizmu wskazuje również większe zainteresowanie losem i prawami zwierząt.

- Osoby, które zwracają się w stronę wegetarianizmu, obawiają się o kondycję swojego serca, za sprawą diety roślinnej chcą obniżyć cholesterol. Nie brakuje również osób, które zobaczyły jak wygląda masowa produkcja mięsa lub po prostu chcą się zdrowiej odżywiać.

- Zdarza się, że osoby, które decydują się na wegetarianizm, nawet na kilka tygodni, otwierają oczy i umysły - przyznaje Juliet Gellatley, dyrektor grupy Viva, zrzeszającej wegetarian i wegan.

Na popularność wegetarianizmu wpływa również fakt, że przestaje być on traktowany jako wymysł, fanaberia, staje się coraz bardziej akceptowany społecznie.

Wegetarianie nie są już postrzegani jak dziwaki, coraz częściej to osoby utożsamiane z zdrowym stylem życia. Oczywiście na tę społeczną akceptację wpływa również postawa osób znanych, które z wegetarianizmu uczyniły trend.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tymczasowy wegetarianizm | sylwetka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje