Reklama

Masz oczy tego koloru? Lepiej nie zaglądaj do kieliszka...

Nie mamy dobrych wieści dla wszystkich tych, którzy podrywają dziewczyny na piękne niebieskie oczy. Jak donoszą naukowcy z University of Vermont takie osoby najczęściej wpadają w sidła alkoholizmu.

Według przeprowadzonych przez nich badań osoby, których tęczówki są jasnej barwy (niebieskie, zielone lub szare) są bardziej podatne na działanie alkoholu, a co za tym idzie uzależnienie od niego, niż te o brązowych oczach. Uczeni są też przekonani, że owe "przywiązanie" do napojów wyskokowych, zwłaszcza wśród niebieskookich, jest nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie. Naukowcy nie wiedzą jednak dlaczego tak się dzieje.

Są jednak na właściwym tropie, gdyż za geny odpowiedzialne za podatność organizmu na działanie alkoholu znajdują się w obrębie tego samego chromosomu, co geny warunkujące kolor oczu.

Amerykanie przyjrzeli się pod tym kątem Amerykanom i Europejczykom obu płci. Ich odkrycie koreluje z badaniami z roku 2000, kiedy to odkryto, iż brązowookie kobiety piją mniej alkoholu niż te, którą patrzą na świat zza błękitnych tęczówek.

To jednak nie koniec dobrych wieści dla niebieskookich. Według badań są one mniej odporne na ból. Nadrabiają to jednak chęcią rywalizacji z innymi.

Lekarze uważają, że ciekawe wyniki tych niecodziennych badań pomogą zrozumieć przyczyny, dla których pacjenci sięgają po alkohol. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od koloru oczu z procentami nie można przesadzać...

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: alkoholizm | kolor oczu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje