Reklama

Jak przeżyć lato w biurze

Lato na półmetku, a tysiące Polaków spędza swój czas w biurze. Jak przetrzymać upały, jak nie ulec wakacyjnemu rozleniwieniu i jak zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie?

Lato to pora roku, w której wszelkie biurowe niedogodności podwójnie dają się nam we znaki. - Choć dobrze zaprojektowane, nowoczesne biuro to miejsce, w którym nawet największe upały nie są straszne - zauważa Krzysztof Witkowski, jeden z inwestorów FORUM 76, biura klasy A powstającego w Łodzi.

Reklama

Klimacik musi być

Jak wygląda dobrze zaprojektowany biurowiec? W biurowcu powinna być sprawna wentylacja, która na bieżąco wymienia powietrze w pomieszczeniu na czyste i świeże. Stosuje się nowoczesną klimatyzację, która w przeciwieństwie do starszych systemów nie wysusza powietrza, nie powoduje jego zanieczyszczenia i jest wolna od kurzu, grzybów oraz drobnoustrojów.

- W FORUM 76 pracownicy będą mogli skorzystać z restauracji, klimatyzowanej sali fitness i salonu urody oraz zielonego ogrodu - opowiada Witkowski. Mimo, że biura wysokiej klasy stają się coraz bardziej modne i popularne, większość Polaków pracuje w znacznie gorszych warunkach. Można ratować się skomplikowanym systemem wiatraczków.

Pij, bracie, pij

Jeśli w biurze panuje więcej niż 28 stopni, pracodawca powinien zapewnić ci napoje w ilości zaspokajającej twoje potrzeby. W upalne dni organizm chłodzi się zwiększając parowanie.

Dlatego na bieżąco trzeba uzupełniać płyny. Pij dużo wody, najlepiej mineralnej, która pomoże ci uzupełnić brakujące mikroelementy. Unikaj słodkich napojów, zwłaszcza gazowanych - dają złudny i krótkotrwały efekt orzeźwienia.

Jeśli tylko masz taką możliwość, ochładzaj pomieszczenia, w których przebywasz. Uważaj jednak, by nie przesadzić. Optymalna temperatura do pracy to 20-24°C. Różnica pomiędzy temperaturą w biurze i poza nim nie powinna jednak przekraczać sześciu stopni. Zbyt duże skoki temperatur mogą powodować przeziębienia. Zwróć także uwagę na rodzaj klimatyzacji, którą masz w biurze. Jeśli jest to jeden ze starszych, mniej wydajnych systemów, twoja firma powinna zadbać o to, by był często czyszczony i sprawdzany. Ale zwrócenie na to uwagi na spotkaniu z zarządem niekoniecznie musi być dobrym pomysłem.

Więc możę topless w sekretariacie?

MWMedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje