Reklama

Gładko i delikatnie

Nie myśl, że z powodu większej dbałości o swoją skórę staniesz się mniej męski. To jest wręcz bardzo niemęskie, kiedy twoja skóra jest zaczerwieniona, są na niej krostki, inne zmiany lub jest podrażniona.

Debbie D'Aquino, specjalista firmy Clinique radzi mężczyznom co zrobić, aby mieć wspaniałą skórę.

Reklama

Uważaj na mydło

Zapachowe, antybakteryjne mydła, które przeznaczone są do całego ciała mogą wysuszać i podrażniać skórę twarzy, a nawet powodować infekcje w przypadku regularnie golonej. Lepiej myć twarz dwa razy dziennie żelem lub mydłem przeznaczonym do skóry twarzy i odpowiednim do twojego rodzaju cery.

Pamiętaj o wodzie

Jesteś zapracowany i pod koniec dnia chcesz się szybko ogolić zanim wybiegniesz na służbową kolację czy do baru. Jednak nie zapominaj o ciepłej wodzie przy goleniu. - Kiedy włos wchłonie ciepłą wodę, staje się miękki i łatwiej się go ścina, a pod wpływem temperatury mięśnie twarzy relaksują się co powoduje, że golenie staje się prostsze - sugeruje D'Aquino.

Dodatki

Do golenia używaj kremu lub pianki - są one niezbędne, bo bez nich golenie sprowadza się do szarpania skóry maszynką. Żyletka tylko drażni skórę, powodując powstawanie krostek, wrastanie włosów w skórę oraz zacięcia.

Kontroluj żyletkę

Jeśli na żyletce pojawiła się rdza, przyklejone są włoski, wyrzuć ją. D'Aquino twierdzi, że, "tępe żyletki powodują, że przyciskasz maszynkę mocniej do skóry i jest prawdopodobne, że będziesz golił to samo miejsce kilka razy zanim uda ci się ogolić dokładnie zarost". W obydwu przypadkach szansa zacięcia się czy skaleczenia jest zdecydowanie wyższa.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje