Reklama

Facet do tuningu

Zrobiłeś sobie tatuaż z imieniem, które nagle przestało być aktualne? Denerwuje cię, że masz 30 lat i twarz jak gimnazjalista? Zamiast się męczyć z trądzikiem, bliznami czy rozstępami, oddaj się w ręce specjalistów od ludzkiego tuningu.

Gdyby porównać twoje ciało do samochodu, to tym razem nie będziemy pisać ani o silniku, ani o układzie przeniesienia napędu. Zajmiemy się tylko i wyłącznie karoserią. Bo auto, które dobrze się prezentuje, nawet jeśli ma słaby silnik, przyciąga więcej spojrzeń kobiet niż zaniedbana maszyna o mocy 300 KM. My, faceci, zostaliśmy tak skonstruowani, że lubimy radzić sobie sami. Sami malujemy mieszkania, sami naprawiamy sprzęt, sami też dokonujemy drobnych napraw w swoich autach.

Najczęstsze problemy facetów

Ale prawdziwy facet powinien też znać granice swoich kompetencji, czyli powinien umieć rozpoznać moment, w którym pora wezwać fachowca. Ta zasada dotyczy również wyglądu. Jeżeli masz kłopot z bliznami po trądziku, jeśli twoja dziewczyna narzeka na włosy na twoich plecach albo np. po intensywnych sesjach w siłowni porobiły ci się rozstępy, zamiast eksperymentować z różnymi wyszperanymi w sieci wynalazkami, idź do kosmetyczki lub lekarza. Medycyna estetyczna jest jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin sztuki lekarskiej i to, co jeszcze 10 lat temu było nie do pomyślenia, dziś często można już załatwić od ręki. Wybraliśmy najczęstsze problemy facetów i zapytaliśmy specjalistów, którzy zajmują się tym na co dzień, jakie zabiegi są najskuteczniejsze.

Reklama

Oto te problemy i najlepsze sposoby na ich rozwiązanie.

1. Rozstępy

Rozwiązanie: laser Fraxel

Każdy, kto spędził trochę czasu na siłowni, wie, że rozstępy to nie tylko przypadłość kobiet po porodzie. Bardzo często zdarzają się też u młodzieży w okresie dorastania oraz właśnie u ludzi uprawiających ćwiczenia siłowe, czyli wtedy, gdy dochodzi do gwałtownego wzrostu. - Gdy pojawiają się rozstępy, dochodzi do nieodwracalnego przerwania włókien tworzących rusztowanie skóry - wyjaśnia dr Danuta Nowicka, ekspert MH. - Rozstępy to jedno z najtrudniejszych wskazań medycyny estetycznej - dodaje dr Marcin Ambroziak z Kliniki Dermatologii Estetycznej ESTEDERM. - Trzeba podkreślić, że stuprocentowego efektu zazwyczaj nie uzyskujemy - dodaje.

Jak to działa

Zdaniem dr. Ambroziaka najskuteczniejsze są lasery Fraxel. - Urządzenie robi tysiące mikrodziurek w skórze, co powoduje jej obkurczenie i masywną produkcję nowego kolagenu - wyjaśnia. - Na pół godziny przed zabiegiem znieczula się skórę kremem z tetrakainą. Zabiegów trzeba wykonać około czterech. Realna poprawa po całej serii to zmniejszenie widoczności rozstępów o 40-70 proc. - uważa. Uwaga! Przez kilka dni po zabiegu skóra jest obrzęknięta i zaczerwieniona.

Ceny: od kilkuset do 3000 zł

2. Tatuaż

Rozwiązanie: laser

Tatuaż na szyi, który robił piorunujące wrażenie na kumplach z osiedla i nie przeszkadzał wykładowcom na studiach, niezupełnie jednak nadaje się do pokazywania dyrektorowi banku, w którym dostałeś robotę. Wprawdzie lepiej było go nie robić, ale skoro już jest, to możesz się go pozbyć. - Jedyną skuteczną metodą w tym przypadku jest terapia laserowa - mówi dr nauk med. Ewa Kaniowska, dermatolog z wieloletnim doświadczeniem, wiceprezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i założycielka Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserowej Derma-Plus we Wrocławiu.

Jak to działa

- Tatuaże do tej pory były wycinane lub odbarwiane. Teraz jednak wystarczy zadziałać odpowiednim laserem - mówi dr Kaniowska. - Dziś na rynku dostępne są lasery przeznaczone tylko i wyłącznie do tego typu działania. Wiąże się to jednak z wieloma zabiegami i trzeba się nastawić na cierpliwość - dodaje. Pół biedy, kiedy tatuaż wykonany jest profesjonalnie, w porządnym salonie. Wtedy można ustalić, na jaką głębokość aparatura wprowadziła barwnik. Jest on też równomiernie rozprowadzony, co ułatwia jego usuwanie. Gorzej, gdy tatuaż robił ci kolega, który kiedyś gdzieś widział w TV, jak to się robi. - Najczęściej amatorzy wprowadzają barwnik bardzo głęboko do skóry właściwej i o wiele trudniej jest go później usunąć - dodaje dr Kaniowska.

W tym przypadku musisz się liczyć z wielokrotnym powtarzaniem zabiegu.

Uwaga! Zanim zrobisz sobie tatuaż, dobrze się zastanów, czy będziesz nadal chciał go nosić za 20 lat. Popatrz na facetów, który w latach 70. tatuowali sobie kotwice i roznegliżowane panienki. Chcesz tak wyglądać jako dziadek?

Ceny: 100-1500 zł (w zależności od rozmiaru)

Dowiedz się więcej na temat: tuning | facet | kosmetologia | laseroterapia | zabiegi | laser | wygląd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje