Reklama

​Dym a rozmiar: Palenie szkodzi, ale też... pomniejsza!

Palenie papierosów może mieć fatalny wpływ nie tylko na twoje płuca /123RF/PICSEL

Jeśli ryzyko udaru, zachorowania na nowotwór, choroby serca czy innych groźnych schorzeń nie przekonują cię do rzucenia palenia, to pojawił się kolejny argument. Dym papierosowy może skracać nie tylko długość życia...

Reklama

Każdy zna żart o gościu, który kupuje paczkę fajek w kiosku i po chwili wraca z prośbą o wymianę takiej powodującej raka, a nie impotencję. Ale problemy z osiągnięciem gotowości do działania w łóżku to nie wszystko. Palenie papierosów może też wyraźnie zmniejszyć rozmiar twojej męskości.

Podstawą erekcji jest swobodny przepływ krwi. Palacze mają z reguły gorsze krążenie, także w okolicach narządów płciowych. 

Reklama

To z kolei ogranicza liczbę wzwodów podczas snu, które wspomagają rozciąganie mięśni narządu (tak, to nie dzieje się przypadkiem). W konsekwencji dochodzi o pozornego, a nawet faktycznego jego skrócenia.

Nie tylko sam dym tytoniowy, ale i substancje w nim zawarte zaburzają przepływ krwi przez narządy rozrodcze. Nikotyna pogarsza możliwości naczyń krwionośnych do transportu krwi zwężając je i ograniczając przepływ. 

To może być przypadłość czasowa, ale jak podkreślają lekarze, u niektórych zmiany są już nieodwracalne.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje