Reklama

Czy noszenie bokserek może wpłynąć na płodność?

Są oczywiście tacy, którzy nie przepadają za bielizną, ale mamy prawie stuprocentową pewność, że czytając te słowa masz na sobie slipy lub bokserki. Jak przekonują uczeni noszenie ich... może prowadzić do bezpłodności.

Naukowcy podkreślają, że noszenie ciasnej bielizny doprowadza do zaburzeń wpływających na spermatogenezę, czyli produkcję plemników. Slipy lub bokserki, które sprawiają, że worek mosznowy zostaje przyciśnięty do podbrzusza powodują podwyższenie temperatury w tej naturalnej lodówce.

Reklama

Dla plemników nie są to najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju.

Nie należy jednak pozbywać się bielizny - uczeni są zgodni, że wpływ noszenia slipów na możliwość poczęcia dziecka istnieje, ale nie jest na tyle poważny, by doprowadzić do impotencji.

Potwierdzeniem tych słów są badania przeprowadzone na grupie 500 mężczyzn. Okazało się, że w niektórych aspektach dotyczących płodności noszenie bokserek okazało się właściwe.

Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że różnice w pomiarach były bardzo niewielkie.

Naukowcy przy ich pomocy nie mogą dowieść istnienia przesłanek na podstawie których stwierdziliby, że noszenie lub unikanie noszenia bielizny jest niewskazane.

Co jednak może znacząco poprawić jakość spermy? Tutaj uczeni są zgodni: kluczem jest prowadzenie aktywnego trybu życia i dobra dieta. Nie zaszkodzi też rzucenie palenia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: płodność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje