Reklama

5 zasad dobrego snu

Ach, cóż to za przyjemne uczucie, kiedy po wyczerpującym dniu można w końcu położyć się do łóżka... Podstawą każdego udanego poranka jest uśmiech spowodowany odpowiednim wypoczynkiem i dobrze przespaną nocą. Jak wszyscy wiemy, nie zawsze się to udaje. Pora znaleźć na to remedium i odpowiedzieć sobie na pytanie: "Jak spać, aby się wyspać?".

Sam najlepiej możesz zadbać o właściwy rytm drzemki, jeśli tylko zaznajomisz się z ważnymi poradami. Dzięki temu nie będziesz już musiał martwić się nieudany sen.

Reklama

5 złotych zasad dobrego snu

1. Przede wszystkim zadbaj o komfort swojego miejsca do spania. Spraw, abyś z uśmiechem na ustach każdego dnia kładł się do łóżka, w którym możesz wygodnie się ułożyć i zakończyć dzień przyjemnym akcentem. Wiele dobrych rozwiązań na to znajdziesz tutaj.

2. Ważnym elementem jest długość twojego snu. Gdy trwa on zbyt krótko, cały dzień możesz czuć się przemęczony i ciężko będzie ci pomyśleć o czymkolwiek innym niż o spaniu. Z kolei przedłużony sen potrafi bardzo rozleniwić i przez niego łatwo również stracić ochotę na cokolwiek konstruktywnego. Odpowiednia długość marzeń sennych to 6-7h, więc staraj się, aby tyle czasu na nie poświęcać.

3. Pamiętaj o tym, żebyś kładł się spać zawsze wtedy, gdy jesteś senny. Zwłaszcza nocną porą każdy z nas lubi oddać się nicnierobieniu, poświęcając czas na długie rozmowy czy też surfowanie po Internecie. Gdy zmorzy cię sen, znaczy, że twój organizm go właśnie teraz potrzebuje, więc połóż się, a rano będziesz sobie dziękować za tę decyzję.

4. Staraj się nie ćwiczyć zbyt intensywnie przed snem. Duży wysiłek fizyczny prowadzi do wydzielania hormonów stresu, które absolutnie zaśnięciu nie sprzyjają. Co prawda, warto w ciągu dnia poświęcić 20-30 minut na aktywne spędzenie czasu, ale nie warto robić tego tuż przed położeniem się do łóżka. Zafunduj sobie odrobinę relaksu, aby rano czuć się rześkim i wypoczętym, a nie w dalszym ciągu przemęczonym.

5.  Co równie ważne, postaraj się wyeliminować wszystkie hałasy i zadbaj o to, aby pomieszczenie, w którym śpisz, było zaciemnione. Nie pozwól, aby jakieś czynniki zewnętrzne przeszkodziły ci w spokojnym odpoczynku. Niech twoje łóżko przed snem stanie się królestwem ciszy, abyś mógł jak najlepiej przeżyć noc i pełen energii rozpoczął kolejny dzień.

Jak sami widzicie - jest to całkiem proste. Zapewnienie odpowiedniej jakości snu dla ciebie leży wyłącznie w twoich rękach. Wystarczy, że wykorzystasz promocje oraz kupony rabatowe na zakup właściwego materaca oraz zastosujesz się do podanych wskazówek, a twoje życie zmieni się na lepsze.

Od samego rana będziesz bardziej szczęśliwy, dzięki właściwie spędzonej nocy, a nawet po wyczerpującym dniu będziesz mógł poczuć satysfakcję z tego powodu, że czeka na ciebie twoje ukochane łóżko, w którym najlepiej potrafisz się zregenerować. Załatw sobie spokojny sen i nie trać czasu na nerwy.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje