Reklama

Złota stopa Neymara. Nike Hypervenom Phantom

Neymar Jr. jako 12-letni chłopiec z nadbrzeżnego brazylijskiego miasta Santos, owładnięty pasją futbolu, malował swoje buty złotym sprayem. Już wtedy marzył o sukcesach na piłkarskich boiskach...

Nike, nawiązując do tej historii, stworzyło niepowtarzalną złotą wersję Hypervenom, w których gwiazda futbolu wystąpi w kolejnych meczach turnieju rozgrywanego w Brazylii. Wyjątkowe edycja Hypervenom będzie dostępna już od 26 czerwca.

Reklama

Pierwsza wersja Hypervenom Phantom zaprezentowana została przez Neymara Jr. w maju 2013 r. w Rio de Janeiro. Buty nie mogły zostać niezauważone, gdy piłkarz zagrał w nich reprezentując Brazylię w Pucharze Konfederacji.

- Kiedy spotkaliśmy się z Neymarem, powiedział nam, że gdy miał 12 lat, malował swoje buty na złoty kolor. Opowiadał, że zawsze marzył o takiej parze, ale nie mógł jej nigdzie dostać. Zainspirowani tymi wspomnieniami zdecydowaliśmy, że tegoroczne lato będzie doskonałą okazją do stworzenia takiego buta specjalnie dla niego - mówi Denis Dekovic, Design Director w Nike Football.

- Największym wyzwaniem było dopracowanie złotego odcienia, tak aby sprawiał wrażenie malowanego sprayem - dodaje Dekovic. - Pracowaliśmy bezpośrednio z Neymarem, aby zbliżyć się maksymalnie do koloru, jaki on zapamiętał, gdy malował buty jako dzieciak. Wszystkich nas zachwycił efekt, jaki uzyskaliśmy. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy buty na boisku.

Specjalna wersja Hypervenom Phantom posiada we wkładce unikalne grafiki puszki złotego sprayu oraz wizualizację buta Hypervenom. Zespół projektowy Nike Football rozpoczął pracę nad nowym butem Hypervenom od analizy gry formacji ofensywnych najlepszych drużyn świata.

- Sposób gry nieustanie ewoluuje. Do niedawna głównym atutem strony atakującej była prędkość. Teraz jednak każda drużyna jest świetnie przygotowana fizycznie i potrafi grać w ten sposób. Stworzenie Nike Hypervenom jest odpowiedzią na zmiany zachodzące w futbolu. Każdy piłkarz chce być szybszy. Ale nie chodzi tu o prędkość biegu, lecz o pracę nóg wtedy, gdy są w posiadaniu piłki i muszą zgubić przeciwnika na małej przestrzeni. Pragną wykorzystać naturalną zwinność, aby znaleźć wolne miejsce w zatłoczonym polu karnym. Chcą szukać swoich szans tam, gdzie wydaje się to niemożliwe. Pojawia się zatem potrzeba pokonania coraz szybszych i bardziej zwinnych defensorów. Tu z pomocą przychodzą właśnie Nike Hypervenom - mówi Dekovic.

Cholewka NIKESKIN


Zespół projektantów Nike wiedział, że nowa propozycja musi stać się przełomem w sposobie tworzenia obuwia piłkarskiego. - Nowe buty to zazwyczaj jeszcze lepszy poziom dopasowania, bardziej wydajny materiał cholewki, nowa płytka na podeszwie, czy zmodyfikowana konfiguracja kołków. Hypervenom to zupełnie odmienne rozwiązania w tych obszarach - mówi Dekovic.

Cholewkę w butach Nike Hypervenom stworzono w oparciu o nowy system NIKESKIN. Unikalne rozwiązanie charakteryzujące się zastosowaniem miękkiej i elastycznej siateczki pokrytej poliuretanową warstwą. Całość została wykończona w technologii Nike All Conditions Control (ACC), która umożliwia utrzymanie tego samego poziomu kontroli piłki zarówno podczas gry w deszczu, jak i na suchej murawie.

- Siateczka zapewnia niesamowity komfort i doskonałe czucie piłki. Zawodnicy sugerowali nam, abyśmy przygotowali but, który gwarantuje odczucia zbliżone do gry boso. Zastosowanie siateczki to krok właśnie w tym kierunku. Technologia All Conditions Control sprawia zaś,
że cholewka nieustannie pozostaje sucha, jednocześnie nie ograniczając elastyczności i komfortu. Dzięki temu efektywność gry i zamysł projektu pozostają niezmienne - dodaje Dekovic.

Zmodernizowana podeszwa i kopyto szewskie


Buty Hypervenom stworzono wykorzystując nowy kształt kopyta szewskiego tak, aby usuwając zbędne warstwy materiału zbliżyć stopę do ziemi, a przede wszystkim - do piłki.

Nike, współpracując z najlepszymi na świecie ortopedami, stworzyło dwuczęściową podeszwę, która umożliwia podniesienie zwinności zawodnika, niezbędnej do uzyskania przewagi nad ściśle kryjącym obrońcą. Rezultatem jest nacięcie w przedniej części podeszwy, pozwalające
na natychmiastowe aktywowanie obszaru pierwszej kości śródstopia - odpowiedzialnego za czas reakcji całej stopy.

Dolną część podeszwy wykonano ze sprężonego nylonu, który zapewnia dużą elastyczność buta. Posiada ona również unikalną płytkę, charakteryzującą się niezwykłą lekkością, a zarazem wytrzymałością. Konfigurację i długość kołków dobrano tak, aby umożliwić ich szybsze zagłębianie i jednoczesne wychodzenie z podłoża. Wszystkie te innowacyjne rozwiązania tworzono z myślą o graczach, którzy zyskają możliwość wykreowania wolnej przestrzeni na boisku, szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje